Пожежна сигналізація в квартирі

Пожежна сигналізація в квартиріЗ кожним роком установка пожежної сигналізації стає все актуальнішою. Адже зростає кількість використовуваної побутової техніки, а разом з тим і навантаження на проводку. Найчастіше слабка або застаріла проводка не витримує і все закачується пожежею.

Пожежна сигналізація дозволяє своєчасно оповістити про спалах і врятувати не тільки майно, а й людські життя.

Види пристроїв пожежної сигналізації


Сигналізації, які сповіщають про пожежу, являють собою складну систему і складаються з різних датчиків, пристроїв контролю і управління. Умовно вони поділяються на такі підвиди:

• радіоканальні сигналізації;
• порогові;
• адресні;
• акустичні автономні;
• адресно-аналогові.

Всі вони мають як свої переваги, так і слабкі сторони. Тому для більшої ефективності їх комбінують. Найбільш популярна адресно-аналогова сигналізація. Вона здатна вловити найменші коливання температури, виміряти рівень задимленості і навіть згасити вогнище загоряння. Вся конструкція легко підключається до комп'ютера і управляється за допомогою нього.

Хороша пожежна сигналізація зобов'язана виконувати 3 функції:

• При першій же небезпеки сповістити жителів квартири і мешканців будинку;
• Подати сигнал на пульт МНС або оповістити диспетчера;
• Задіяти систему автоматичного пожежогасіння.
Пожежна сигналізація в квартирі
Як вибрати датчик?

Пожежна сигналізація в квартирі передбачає встановлення датчиків. Сучасний ринок пропонує різні варіанти. Найбільш поширені з них це температурний, димової і датчик полум'я.

Датчик температури

Пристрій вимірює температуру і якщо вона перевищує 55 ° С, то вмикається звуковий сигнал. До недоліків приладу можна віднести той факт, що на великих площах він малоефективний, оскільки вогонь поширюється швидко, а температура не встигає піднятися до необхідного рівня.

В такому випадку температурні датчики монтують безпосередньо над пожежонебезпечними об'єктами: плитами, камінами, розетками. До плюсів пристрою відносять легкість обслуговування, хорошу результативність і мінімум витрат енергії.

Димової датчик

Прилад реагує «Піщані» навіть на невелику задимленість приміщення. Однак пристрій потребує підвищеної догляді - він вимагає регулярного очищення від сміття і пилу. Були випадки, коли через високий вміст в повітрі сажі сигнал не спрацьовував. До того ж димової датчик споживає багато енергії.

Датчик полум'я

Захист квартири від пожежі датчиком полум'я здійснює рідко. Оскільки йому потрібна пряма видимість вогнища загоряння. Дані датчики мають високу вартість, споживають багато енергії, але дуже високоефективні.