При оформленні, ремонті квартири або будинку ви, напевно, не раз могли стикатися з таким поняттям як дизайн, він має на увазі під собою створення дизайну інтер'єру в строго певному стилі. Але багато замовників не можуть до кінця зрозуміти такі терміни як «стилістика інтер'єру», «стилі дизайну квартири» і «стилізація». Багато замовників думають, що існують лише два стилі інтер'єру: модерн і класичний. Але є й люди, які навпаки, починають занадто жорстко диктувати свої умови, вимагаючи наприклад, створити «готичний стиль, розбавлений еклектикою». Не можна нехтувати побажаннями замовника, але вони повинні служити лише базою, від якої зможе відштовхнутися дизайнер у своїй роботі. Щоб вам було легше визначати стиль, розглянемо основні стилі інтер'єру.

Античний стиль

Античний стиль

Яскравими представниками античного стилю є пам'ятки архітектури, які збереглися з часів Риму і Древньої Греції. Основними рисами античного стилю можна вважати: колони, скульптури богів, арки, циліндричні склепіння та художню живопис. Елементи античного стилю відрізняються своєю неповторно, і гармонійністю.

Готичний стиль

Готичний стиль

Цей стиль дуже витончений і вишуканий. Будови, побудовані в готичному стилі, прагнуть увись своїми шпилями, і дивляться на світ зі своїх великих вікон у вигляді стрілчастих арок. Характерними рисами готичного стилю можна назвати: позолоту, яку наносили на рамки або дзеркала, задрапіровані тканиною стіни, і кольорові вітражі на вікнах.

Барокко

Барокко

Стіни в цьому стилі втрачають свою монументальність, і стають більш пластичними. У цьому стилі використовується безліч дзеркал, ліпнина, а так само закруглені кути. На фасадах будівель в стилі бароко красуються масивні складні барельєфи, вази та інші елементи. Бароко - це пишність і пишнота.

Модерн

Модерн

Цей стиль народився на стику 19 і 20 століття. Він закликає до відмови стереотипів в дизайні, до імпровізації. Основне гасло модерну: «Назад до природи». Модерну притаманні дуже складні орнаменти за формою нагадують рослини, лебедів або квіти. Модерн дає простір для творчості дизайнера. Стіни в модерні пофарбовані в яскраві кольори, і дуже часто декоруються рельєфами з гіпсу. Модерн часто привносить в інтер'єр фактури, виразні кольори та оформлення квартири від цього стає досить витонченим. Так само в модерні іноді використовуються елементи з кованого заліза, керамічне облицювання.

Класицизм

Класицизм

Усі будівлі в цьому стилі симетричні і прості. Стіни гладкі, обсяги і межі досить чіткі, не схрещуються структури. Основні кольори класицизму - білий і м'який блакитний. Класицизм прийнято сприймати як ідеальний зразок, еталон краси. Буває, що класицизм доповнюють деякими ліпними елементами або скульптурами.

Єгипетський стиль

Єгипетський стиль

Примітивізм африканського творчості і екзотичний стиль американських індіанців об'єдналися в стилі Арт-Деко. Найяскравішими представниками цього стилю є дорогі інтер'єри океанських лайнерів і готелів. В Арт-Деко використовуються кольору слонової кістки, так само насичені відтінки коричневого і золотого. Такі елементи як кола, трикутники і зигзаги можуть зустрічатися в меблів стилю Арт-Деко.

Мінімалізм

Мінімалізм

У цьому стилі переважають прості геометричні фігури, в ньому практично немає нічого зайвого. Всі зайві елементи вміло ховаються, і підкреслюється краса і простота інтер'єру. У цьому стилі майже немає декору, зате ясність композиції не забувається.

«Кантрі» стиль

«Кантрі» стиль

У перекладі з англійської мови означає Сільський Стиль. Цілком природно відсутність елементів розкоші, дизайн вельми простий. Матеріали, які використовуються в «Кантрі» природні такі як: цегла і дерево. Кольори, які можна зустріти в інтер'єрах стилю «кантрі»: різні відтінки бежевого, зеленого, червоного та коричневого. У цьому стилі досить сильно розвинена тема ковбоїв.

Хай-тек

Хай-тек

Це сучасний стиль, в якому функціональність ставиться на перше місце. Кольори, які використовуються в стилі хай-тек: Чорний, білий, срібний і «металік». Основним матеріалами є скло і сталь.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]