При оформленні, ремонті квартири або будинку ви, напевно, не раз могли стикатися з таким поняттям як дизайн, він має на увазі під собою створення дизайну інтер'єру в строго певному стилі. Але багато замовників не можуть до кінця зрозуміти такі терміни як «стилістика інтер'єру», «стилі дизайну квартири» і «стилізація». Багато замовників думають, що існують лише два стилі інтер'єру: модерн і класичний. Але є й люди, які навпаки, починають занадто жорстко диктувати свої умови, вимагаючи наприклад, створити «готичний стиль, розбавлений еклектикою». Не можна нехтувати побажаннями замовника, але вони повинні служити лише базою, від якої зможе відштовхнутися дизайнер у своїй роботі. Щоб вам було легше визначати стиль, розглянемо основні стилі інтер'єру.

Античний стиль

Античний стиль

Яскравими представниками античного стилю є пам'ятки архітектури, які збереглися з часів Риму і Древньої Греції. Основними рисами античного стилю можна вважати: колони, скульптури богів, арки, циліндричні склепіння та художню живопис. Елементи античного стилю відрізняються своєю неповторно, і гармонійністю.

Створення дизайн-проекту в античному стилі можливо тільки при наявності простору: високих стель, великої площі, значних віконних прорізів. Обов’язковим атрибутом є стеля з рельєфними зображеннями, теракотові статуетки та великі вази. У колірній гамі переважають відтінки теракотових, синіх, жовтих, зелених і чорних кольорів. Речі оздоблені позолотою.

Меблі підбираються примітивних конфігурацій з ніжками у вигляді лап звірів. В орнаменті залучені архітектурні, геометричні, фігурні та рослинні елементи. Серед основних матеріалів присутній мармуровий камінь, бронза, цінні породи деревини, слонова кістка, позолота й глина.

Готичний стиль

Готичний стиль

Цей стиль дуже витончений і вишуканий. Будови, побудовані в готичному стилі, прагнуть увись своїми шпилями, і дивляться на світ зі своїх великих вікон у вигляді стрілчастих арок. Характерними рисами готичного стилю можна назвати: позолоту, яку наносили на рамки або дзеркала, задрапіровані тканиною стіни, і кольорові вітражі на вікнах.

Готичний стиль неможливо уявити без великої кількості світла, внутрішнього простору, вікон, що спрямовуються вгору та шикарних вітражів. У колірній палітрі переважають темні тони: синій, бордо, пурпурний, ліловий, чорний і фіолетовий.

Своїм корінням готичний стиль спускається в Середньовіччя, а тому схвалюється використання натуральних будматеріалів: скла, каменю, металу, мармуру та дорогих порід деревини. Завершують образ кольорові вітражі, ліпнина на стелі, різьблені двері та стельові балки. Особливого шарму додає велика кована люстра та камін з металевими ґратами.

Барокко

Барокко

Стіни в цьому стилі втрачають свою монументальність, і стають більш пластичними. У цьому стилі використовується безліч дзеркал, ліпнина, а так само закруглені кути. На фасадах будівель в стилі бароко красуються масивні складні барельєфи, вази та інші елементи. Бароко - це пишність і пишнота.

Стиль бароко покликаний підкреслити престиж і багатство господаря квартири. Кожна річ сповнена особливою розкішшю. В обробці меблів, стін, дверей і вікон використовується парча та генуезький оксамит. З каменів краще всього підходить малахіт, онікс і мармур. З екзотичних порід деревини залучене рожеве, червоне й чорне дерево.

Стіни розписані фресками, прикрашені картинами, рясно вкриті барельєфами, ліпниною та рельєфами. Особливо багатий декор бароко: фігурні канделябри, шкатулки з інкрустацією дорогоцінними каменями, статуетки, годинник, дзеркала в громіздких рамах.

Модерн

Модерн

Цей стиль народився на стику 19 і 20 століття. Він закликає до відмови стереотипів в дизайні, до імпровізації. Основне гасло модерну: «Назад до природи». Модерну притаманні дуже складні орнаменти за формою нагадують рослини, лебедів або квіти. Модерн дає простір для творчості дизайнера. Стіни в модерні пофарбовані в яскраві кольори, і дуже часто декоруються рельєфами з гіпсу. Модерн часто привносить в інтер'єр фактури, виразні кольори та оформлення квартири від цього стає досить витонченим. Так само в модерні іноді використовуються елементи з кованого заліза, керамічне облицювання.

Стиль відрізняється використанням округлих ліній, природної сировини та м'яких приглушених кольорів. Центральним матеріалом є дерево. Воно скрізь: в облицювальних матеріалах, в декорі, у віконних отворах і меблях. Відсутня симетрія та прямі лінії. Все прагне до плавності й м'якості. Обов'язковою вважається наявність мозаїки, вітражу та інших елементів зі скла.

Текстиль використовується в обмеженій кількості та лише за призначенням. Вікна декоровані мозаїкою й складають цілісну композицію із загальним простором.

Класицизм

Класицизм

Усі будівлі в цьому стилі симетричні і прості. Стіни гладкі, обсяги і межі досить чіткі, не схрещуються структури. Основні кольори класицизму - білий і м'який блакитний. Класицизм прийнято сприймати як ідеальний зразок, еталон краси. Буває, що класицизм доповнюють деякими ліпними елементами або скульптурами.

Відмітна особливість класицизму – солідність, гармонія, велич і розкіш. Декор використовується в міру, а вся територія суворо зонована. Дуже важливо дотримуватися симетрій та строгості ліній. Серед основних атрибутів стилю ліпнина, розпис, арки, масивні люстри, каміни, старовинні картини, розетки та інше.

Впадає в очі велика кількість колон і дзеркал, перегородки оброблені фронтонами, фрезами. Меблі інкрустовані цінними породами дерева та дорогоцінним камінням. Широко використовується позолота й різьблення по дереву.

Класицизм – це розкіш, вписана в просту форму.

Єгипетський стиль

Єгипетський стиль

Примітивізм африканського творчості і екзотичний стиль американських індіанців об'єдналися в стилі Арт-Деко. Найяскравішими представниками цього стилю є дорогі інтер'єри океанських лайнерів і готелів. В Арт-Деко використовуються кольору слонової кістки, так само насичені відтінки коричневого і золотого. Такі елементи як кола, трикутники і зигзаги можуть зустрічатися в меблів стилю Арт-Деко.

Єгипетський стиль спирається на симетрію, всі предмети розміщені строго на своїх позиціях, а приміщення оформлено геометрично правильно. Серед найбільш яскравих архітектурних елементів кам'яні колони, статуетки й фігурки фараонів, пірамід, жриць. У колірній палітрі переважають смарагдовий, шафрановий, оливковий, теракотовий і коричневий колір. Стіни в єгипетському стилі фарбують в білий колір, кремовий або відтінок слонової кістки.

Стелі плавно переходять в стіни й за формою нагадують усипальницю фараона. Меблі використовуються з натуральної деревини та прикрашаються різьбленням з інкрустацією. Предмети мають злегка зістарений вигляд, приглушені кольори та матову текстуру.

Мінімалізм

Мінімалізм

У цьому стилі переважають прості геометричні фігури, в ньому практично немає нічого зайвого. Всі зайві елементи вміло ховаються, і підкреслюється краса і простота інтер'єру. У цьому стилі майже немає декору, зате ясність композиції не забувається.

У двох словах мінімалізм можна схарактеризувати як стиль з мінімумом декору, меблів і текстилю. Однак на відміну від аскетизму йому притаманний комфорт, затишок і краса, яка проявляється в простоті. Стіни покриті фактурною штукатуркою або пофарбовані в світлі тони. Можливе використання однотонних шпалер.

Як підлогове покриття використовується кахель, паркет або лінолеум. Схвалюється багатофункціональні практичні меблі з вбудованою гарнітурою. Оскільки для створення повноцінного інтер'єру в стилі мінімалізм потрібно велике приміщення, то найчастіше в першу чергу позбуваються від перегородок. Віконні отвори робляться великими – від стелі до підлоги.

«Кантрі» стиль

«Кантрі» стиль

У перекладі з англійської мови означає Сільський Стиль. Цілком природно відсутність елементів розкоші, дизайн вельми простий. Матеріали, які використовуються в «Кантрі» природні такі як: цегла і дерево. Кольори, які можна зустріти в інтер'єрах стилю «кантрі»: різні відтінки бежевого, зеленого, червоного та коричневого. У цьому стилі досить сильно розвинена тема ковбоїв.

Стиль кантрі відрізняється натуральністю, природністю, практичністю та простотою. Обов'язковим елементом у вітальні є камін. Стиль ідеальний для оформлення заміського будинку, котеджу або дачі. Найкраще кантрі виглядає на кухні або у вітальні. Складніше буде розробити інтер'єр для ванної та кабінету.

Як підлогове покриття використовується камінь, дошки або ж імітація даних матеріалів. Стеля зашивається деревом або забарвлюється в білий колір і монтуються балки. Шпалери переважно підбирають в тон дивана з непомітним квітковим орнаментом. На стінах цегляна кладка або обробка каменем.

Хай-тек

Хай-тек

Це сучасний стиль, в якому функціональність ставиться на перше місце. Кольори, які використовуються в стилі хай-тек: Чорний, білий, срібний і «металік». Основним матеріалами є скло і сталь.

Назва стилю перекладається як «високі технології» та повністю відповідає цьому трактуванні. Його відмінними рисами є функціональність і відсутність декору. Стелі переважно багаторівневі, певної геометричної форми з вмонтованим підсвічуванням.

Активно використовуються дзеркальні поверхні. Вони візуально розширюють простір і розсіюють світло. Важлива частина інтер'єру – велика кількість світильників, галогенних ламп, підсвічення. На вікнах встановлені вертикальні або горизонтальні жалюзі. Як виключення допускаються тканинні штори. З підлогового покриття прекрасно доповнює образ керамограніт, плитка, глянцеві наливні підлоги.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]