При оформленні, ремонті квартири або будинку ви, напевно, не раз могли стикатися з таким поняттям як дизайн, він має на увазі під собою створення дизайну інтер'єру в строго певному стилі. Але багато замовників не можуть до кінця зрозуміти такі терміни як «стилістика інтер'єру», «стилі дизайну квартири» і «стилізація». Багато замовників думають, що існують лише два стилі інтер'єру: модерн і класичний. Але є й люди, які навпаки, починають занадто жорстко диктувати свої умови, вимагаючи наприклад, створити «готичний стиль, розбавлений еклектикою». Не можна нехтувати побажаннями замовника, але вони повинні служити лише базою, від якої зможе відштовхнутися дизайнер у своїй роботі. Щоб вам було легше визначати стиль, розглянемо основні стилі інтер'єру.

Античний стиль

Античний стиль

Яскравими представниками античного стилю є пам'ятки архітектури, які збереглися з часів Риму і Древньої Греції. Основними рисами античного стилю можна вважати: колони, скульптури богів, арки, циліндричні склепіння та художню живопис. Елементи античного стилю відрізняються своєю неповторно, і гармонійністю.

Створення дизайн-проекту в античному стилі можливо тільки при наявності простору: високих стель, великої площі, значних віконних прорізів. Обов’язковим атрибутом є стеля з рельєфними зображеннями, теракотові статуетки та великі вази. У колірній гамі переважають відтінки теракотових, синіх, жовтих, зелених і чорних кольорів. Речі оздоблені позолотою.

Меблі підбираються примітивних конфігурацій з ніжками у вигляді лап звірів. В орнаменті залучені архітектурні, геометричні, фігурні та рослинні елементи. Серед основних матеріалів присутній мармуровий камінь, бронза, цінні породи деревини, слонова кістка, позолота й глина.

Готичний стиль

Готичний стиль

Цей стиль дуже витончений і вишуканий. Будови, побудовані в готичному стилі, прагнуть увись своїми шпилями, і дивляться на світ зі своїх великих вікон у вигляді стрілчастих арок. Характерними рисами готичного стилю можна назвати: позолоту, яку наносили на рамки або дзеркала, задрапіровані тканиною стіни, і кольорові вітражі на вікнах.

Готичний стиль неможливо уявити без великої кількості світла, внутрішнього простору, вікон, що спрямовуються вгору та шикарних вітражів. У колірній палітрі переважають темні тони: синій, бордо, пурпурний, ліловий, чорний і фіолетовий.

Своїм корінням готичний стиль спускається в Середньовіччя, а тому схвалюється використання натуральних будматеріалів: скла, каменю, металу, мармуру та дорогих порід деревини. Завершують образ кольорові вітражі, ліпнина на стелі, різьблені двері та стельові балки. Особливого шарму додає велика кована люстра та камін з металевими ґратами.

Барокко

Барокко

Стіни в цьому стилі втрачають свою монументальність, і стають більш пластичними. У цьому стилі використовується безліч дзеркал, ліпнина, а так само закруглені кути. На фасадах будівель в стилі бароко красуються масивні складні барельєфи, вази та інші елементи. Бароко - це пишність і пишнота.

Стиль бароко покликаний підкреслити престиж і багатство господаря квартири. Кожна річ сповнена особливою розкішшю. В обробці меблів, стін, дверей і вікон використовується парча та генуезький оксамит. З каменів краще всього підходить малахіт, онікс і мармур. З екзотичних порід деревини залучене рожеве, червоне й чорне дерево.

Стіни розписані фресками, прикрашені картинами, рясно вкриті барельєфами, ліпниною та рельєфами. Особливо багатий декор бароко: фігурні канделябри, шкатулки з інкрустацією дорогоцінними каменями, статуетки, годинник, дзеркала в громіздких рамах.

Модерн

Модерн

Цей стиль народився на стику 19 і 20 століття. Він закликає до відмови стереотипів в дизайні, до імпровізації. Основне гасло модерну: «Назад до природи». Модерну притаманні дуже складні орнаменти за формою нагадують рослини, лебедів або квіти. Модерн дає простір для творчості дизайнера. Стіни в модерні пофарбовані в яскраві кольори, і дуже часто декоруються рельєфами з гіпсу. Модерн часто привносить в інтер'єр фактури, виразні кольори та оформлення квартири від цього стає досить витонченим. Так само в модерні іноді використовуються елементи з кованого заліза, керамічне облицювання.

Стиль відрізняється використанням округлих ліній, природної сировини та м'яких приглушених кольорів. Центральним матеріалом є дерево. Воно скрізь: в облицювальних матеріалах, в декорі, у віконних отворах і меблях. Відсутня симетрія та прямі лінії. Все прагне до плавності й м'якості. Обов'язковою вважається наявність мозаїки, вітражу та інших елементів зі скла.

Текстиль використовується в обмеженій кількості та лише за призначенням. Вікна декоровані мозаїкою й складають цілісну композицію із загальним простором.

Класицизм

Класицизм

Усі будівлі в цьому стилі симетричні і прості. Стіни гладкі, обсяги і межі досить чіткі, не схрещуються структури. Основні кольори класицизму - білий і м'який блакитний. Класицизм прийнято сприймати як ідеальний зразок, еталон краси. Буває, що класицизм доповнюють деякими ліпними елементами або скульптурами.

Відмітна особливість класицизму – солідність, гармонія, велич і розкіш. Декор використовується в міру, а вся територія суворо зонована. Дуже важливо дотримуватися симетрій та строгості ліній. Серед основних атрибутів стилю ліпнина, розпис, арки, масивні люстри, каміни, старовинні картини, розетки та інше.

Впадає в очі велика кількість колон і дзеркал, перегородки оброблені фронтонами, фрезами. Меблі інкрустовані цінними породами дерева та дорогоцінним камінням. Широко використовується позолота й різьблення по дереву.

Класицизм – це розкіш, вписана в просту форму.

Єгипетський стиль

Єгипетський стиль

Примітивізм африканського творчості і екзотичний стиль американських індіанців об'єдналися в стилі Арт-Деко. Найяскравішими представниками цього стилю є дорогі інтер'єри океанських лайнерів і готелів. В Арт-Деко використовуються кольору слонової кістки, так само насичені відтінки коричневого і золотого. Такі елементи як кола, трикутники і зигзаги можуть зустрічатися в меблів стилю Арт-Деко.

Єгипетський стиль спирається на симетрію, всі предмети розміщені строго на своїх позиціях, а приміщення оформлено геометрично правильно. Серед найбільш яскравих архітектурних елементів кам'яні колони, статуетки й фігурки фараонів, пірамід, жриць. У колірній палітрі переважають смарагдовий, шафрановий, оливковий, теракотовий і коричневий колір. Стіни в єгипетському стилі фарбують в білий колір, кремовий або відтінок слонової кістки.

Стелі плавно переходять в стіни й за формою нагадують усипальницю фараона. Меблі використовуються з натуральної деревини та прикрашаються різьбленням з інкрустацією. Предмети мають злегка зістарений вигляд, приглушені кольори та матову текстуру.

Мінімалізм

Мінімалізм

У цьому стилі переважають прості геометричні фігури, в ньому практично немає нічого зайвого. Всі зайві елементи вміло ховаються, і підкреслюється краса і простота інтер'єру. У цьому стилі майже немає декору, зате ясність композиції не забувається.

У двох словах мінімалізм можна схарактеризувати як стиль з мінімумом декору, меблів і текстилю. Однак на відміну від аскетизму йому притаманний комфорт, затишок і краса, яка проявляється в простоті. Стіни покриті фактурною штукатуркою або пофарбовані в світлі тони. Можливе використання однотонних шпалер.

Як підлогове покриття використовується кахель, паркет або лінолеум. Схвалюється багатофункціональні практичні меблі з вбудованою гарнітурою. Оскільки для створення повноцінного інтер'єру в стилі мінімалізм потрібно велике приміщення, то найчастіше в першу чергу позбуваються від перегородок. Віконні отвори робляться великими – від стелі до підлоги.

«Кантрі» стиль

«Кантрі» стиль

У перекладі з англійської мови означає Сільський Стиль. Цілком природно відсутність елементів розкоші, дизайн вельми простий. Матеріали, які використовуються в «Кантрі» природні такі як: цегла і дерево. Кольори, які можна зустріти в інтер'єрах стилю «кантрі»: різні відтінки бежевого, зеленого, червоного та коричневого. У цьому стилі досить сильно розвинена тема ковбоїв.

Стиль кантрі відрізняється натуральністю, природністю, практичністю та простотою. Обов'язковим елементом у вітальні є камін. Стиль ідеальний для оформлення заміського будинку, котеджу або дачі. Найкраще кантрі виглядає на кухні або у вітальні. Складніше буде розробити інтер'єр для ванної та кабінету.

Як підлогове покриття використовується камінь, дошки або ж імітація даних матеріалів. Стеля зашивається деревом або забарвлюється в білий колір і монтуються балки. Шпалери переважно підбирають в тон дивана з непомітним квітковим орнаментом. На стінах цегляна кладка або обробка каменем.

Хай-тек

Хай-тек

Це сучасний стиль, в якому функціональність ставиться на перше місце. Кольори, які використовуються в стилі хай-тек: Чорний, білий, срібний і «металік». Основним матеріалами є скло і сталь.

Назва стилю перекладається як «високі технології» та повністю відповідає цьому трактуванні. Його відмінними рисами є функціональність і відсутність декору. Стелі переважно багаторівневі, певної геометричної форми з вмонтованим підсвічуванням.

Активно використовуються дзеркальні поверхні. Вони візуально розширюють простір і розсіюють світло. Важлива частина інтер'єру – велика кількість світильників, галогенних ламп, підсвічення. На вікнах встановлені вертикальні або горизонтальні жалюзі. Як виключення допускаються тканинні штори. З підлогового покриття прекрасно доповнює образ керамограніт, плитка, глянцеві наливні підлоги.

Бохо: оригінальний стиль для творчих натур

Коли потрапляєш в приміщення оформлене в стилі бохо, то перше, що впадає у вічі – це нагромадження різноманітних речей різних кольорів, форм і стилів. Але не все так однозначно і цей напрямок має багато шанувальників у світі.

Філософія бохо

Стиль запозичений у циган, кочівників і мандрівників. Він абсолютно не підкоряється будь-яким канонам дизайну, автентичний і багатогранний.

Дизайн в стилі бохо дивує і наповнює життя сміливими фарбами, безтурботністю. Тільки тут антикварне дзеркало може бути сусідом африканської вази чи хромованим скляним світильникам.

Бохо дещо розпатланий, вільний, непостійний і дуже творчий. Він ідеально підійде неординарним людям, які не підкоряються загальноприйнятим нормам і правилам.

Дизайн інтер'єру в стилі бохо дозволяє наповнити кімнату сувенірами з далеких країн, при цьому, не турбуючись про те, наскільки гармонійно вони підходять один одному. Це спосіб випустити свого внутрішнього хіпі у світ і дати йому можливість обжитися в будинку.

Бохо-підлога – це керамічна плитка, паркетна дошка або ламінат, що максимально відтворює натуральне дерево.

Дизайн квартир в стилі бохо передбачає наявність безлічі дрібних деталей, тому він категорично не підійде людям, які люблять розкидати речі або нехтують прибиранням. У лічені дні такий інтер'єр з богемної кімнати перетворюється на кочовий циганський табір.



Картинки по запросу "Бохо стиль в интерьере"


Текстиль в цьому інтер'єрі головне, він всюди: на столах, диванах, підлозі, вікнах, стінах, комодах. Тканини обираються масивні та важкі: атлас, оксамит, шовк, парча і гобелен. Забарвлення може бути найрізноманітнішим: анімалістичним, рослинним, геометричним та однотонним.

Ремонт в стилі бохо

Затіваючи ремонт інтер'єру в стилі бохо, дуже важливо не перетворити своє житло на комору. Дизайнери Майстерні ремонту інтер'єрів МЕТЕР допоможуть зі смаком і любов'ю підібрати необхідні меблі, аксесуари, вироби ручної роботи.

Ремонт квартир в стилі бохо допускає поєднання вишуканої ліпнини з домотканим килимом, паркетної підлоги з побіленою стіною. Але не терпить нічого пластикового, штучного – тільки натуральні матеріали.


Розкіш і строгість класичного стилю

Класичний стиль зародився у XVI-XVIII століттях і до сьогоднішнього дня не втратив своєї актуальності. Протягом століть він трансформувався, але незмінною залишалася елегантність, строгість і функціональність.

Дизайн інтер'єру в класичному стилі застосовується при оформленні дорогих ресторанів, офіційних державних установ, розкішних будинків і квартир преміум-класу.


Основні правила дизайну в класичному стилі:

1. Дотримання пропорцій, симетричні композиції, високі стелі і просторі приміщення.

2. Ремонт в класичному стилі передбачає використання натуральних матеріалів: дерева, текстилю та природного каменю.

3. Як підлогове покриття виступають цінні породи дерев або мармурові плити.

4. Стіни та стеля прикрашають ліпниною: карнизами, гірляндами, кесонами, кронштейнами, колонами, нішами, панно та ін.

5. Для обробки стін підійдуть шовкові або тканинні шпалери з ненав'язливим орнаментом або ж обробка поверхні матовою фарбою.

Колірна палітра переважно сірого, бежевого і білого відтінків. Як акценти непогано виглядають оливковий, бордовий, фіолетовий і коричневий відтінки. Дизайн квартир в класичному стилі починає будуватися навколо координаційних центрів. Таким центром може стати великий диван, камін, старовинний комод або обідній стіл.

Даний стиль неможливо уявити без розкішних люстр з кришталем, настільних ламп, свічок і канделябрів.

Класичні інтер'єри обставляють антикварними меблями, в крайньому разі – сучасними аналогами, які майстерно імітують старовинні крісла, дивани і столи. Текстиль підбирається однотонний, з рослинним візерунком або геометричним орнаментом.


Картинки по запросу "классический стиль в интерьере"


Ремонт квартир в класичному стилі

Майстерня ремонту інтер'єрів МЕТЕР пропонує розробку дизайну в класичному стилі та втілення його в реальність.

Наші майстри працюють з ліпниною, натуральним каменем. Мають досвід зведення арок, пілястр і коллон. Їм чудово дається створення художнього паркету з найрізноманітнішими малюнками.

Співробітники МЕТЕР володіють навичками поклейки шовкових і тканинних шпалер, які найчастіше використовуються в цьому стилі.

Ремонт інтер'єру в класичному стилі вимагає особливих знань і умінь. Як правило, це дорогий проект і довіряти його непрофесіоналам занадто небезпечно.


5 порад для створення романтичного інтер'єру

Романтизм як стиль утворився на межі XVIII-XIX століть в Європі. З'явився він на стику ампіру і бароко, був неймовірно популярний в будинках аристократів і королівських палацах. Романтизм вдало поєднує в собі розкіш і затишок, ніжність і вишуканість.

Створюємо ремонт у стилі романтизм

1. Колір. Зупиніть свій вибір на пастельній гамі відтінків. Це такі кольори, як персиковий, бежевий, блакитний, блідо-рожевий, м'ятний, бузковий. Як акценти можуть виступати темні тони, наприклад, темно-рожевий, синій або коричневий. Але використовувати їх варто обережно, оскільки основна мета – це створення легкої та ніжної атмосфери.

2. Меблі. При виборі меблів доведеться добре попрацювати, оскільки необхідні або антикварні, або сучасні меблі, але у вінтажному стилі. Не обійтися без круглих столів, скринь, крісел з різьбленими підлокітниками, комодів і пуфів. Важлива наявність слідів потертостей, зносу. Сам матеріал – це, звичайно ж, дерево, ніякого скла, металу або пластику.

3. Освітлення. Дизайн інтер'єру в стилі романтизм використовує канделябри та люстри у Вікторіанській стилістиці. Використовується точкове освітлення, настінні бра, настільні лампи, підсвічування основних зон.

4. Аксесуари. Ремонт квартир в стилі романтизм неможливий без таких компонентів: порцелянових фігурок, свічок, «живих» і штучних квітів, подушок, ваз, гіпсових статуеток. Вітаються милі серцю дрібнички: шкатулки, сердечка, пелюстки троянд, фоторамки.


Картинки по запросу "романтизм стиль в интерьере"


Ремонт без проблем

Створення дизайну квартир в стилі романтизм має масу особливостей і досить складне у виконанні. Не варто покладатися на власні сили, якщо до цього моменту ви не розробляли жоден інтер'єр у своєму житті.

Навряд чи з першого разу у вас все вийде ідеально. Тому краще дизайн і ремонт інтер'єру в стилі романтизм довірити Майстерні ремонту інтер'єрів МЕТЕР.

У портфоліо компанії ви знайдете дизайн в стилі романтизм. Також наші майстри можуть втілити в життя практично будь-яке зображення інтер'єру.

Колосальний досвід дозволяє віртуозно орієнтуватися в структурах, стилях, технічному освітленні та декорі.


Будиночок біля моря в стилі прованс

Хто не мріяв жити в будиночку на березі моря в стилі прованс? Саме цей французький регіон дав назву настільки популярному стилю інтер'єру.

І якщо будинок на лазурному узбережжі для багатьох залишається нездійсненною мрією, то облаштувати своє житло в стилі прованс під силу кожному.


Відмінні риси дизайну в стилі прованс

1. Колір. В інтер'єрі переважають пастельні тони: блідо-коричневий, світло-жовтий, молочний, бежевий, сірий. Кольорове оформлення має бути неяскравим, злегка приглушеним.

2. Меблі. Це обов'язково фарбовані старі або штучно зістарені предмети. Потертості та фарба, що облупилась прекрасно створять необхідну атмосферу. Шафи та комоди можуть бути прикрашені намальованими квітами. Для стільниць або полиць використовується старовинна деревина, яка вже багато років була у вжитку. Варто придивитися до скринь, підвісних шаф, сервантів і книжкових полиць.

3. Текстиль. Ремонт в стилі прованс неможливий без ситцевих тканин з рослинними або картатими візерунками. Кольори підглянуті у природи: переважає текстиль кольору неба, сонця, моря, оливок і спецій.

4. Декор. Прованс просто обожнює порцелянові статуетки, гербарій, живі квіти, ковані елементи. Інтер'єр прикрасять вазончики, свічники, пейзажні картинки, дзеркальця в різьблених оправах, розмальовані тарілки. Ремонт квартир в стилі прованс асоціюється з лавандою, тому вона використовується як малюнки, гербарій, підвішена у вигляді ароматних пучків і просто стоїть у вазі.


Картинки по запросу "модерн стиль в интерьере"


Складнощі провансу

Дизайн квартир в стилі прованс має свої особливості. Навіть якщо ви прочитали десяток спеціалізованих статей та переглянули сотні зображень в інтернеті, це ще не гарантія, що конкретно у вашому приміщенні вдасться відтворити вподобану картинку.

Наприклад, використання дерев'яних балок обмежено висотою, а колірна гамма повинна враховувати природне освітлення. Майстерня ремонту інтер'єрів МЕТЕР не тільки розробляє, а й виконує ремонт інтер'єру в стилі прованс.

Замовте візуалізацію у нас, і ми в точності реалізуємо ваші мрії!


Модерн в українських квартирах

Асиметрія, м'які форми, відсутність чітких меж і кутів, вигнуті лінії – ось як можна схарактеризувати модерн. З його використанням ваш будинок стане неповторним і особливим.

З чого складається модерн

Філософія даного стилю – форма слідує за функцією, тобто на перше місце виноситься функціональне призначення і тільки потім форма і колір предмета. Модерн цілком можна назвати мистецтвом, оскільки багато предметів виготовляються на замовлення і створюються за ескізом автора.

Ремонт в стилі модерн має такі відмінні риси:

• Найбільш впізнаваною деталлю даного стилю є дерев'яні накладки на вікнах і дверях.

• Основним матеріалом є дерево, воно всюди: на підлозі, стелі, стінах, у дверних і віконних отворах. Дерев'яні підставки мають освітлювальні прилади та, звичайно ж, з деревини виконані всі меблі.

• Лінії плавні, м'які, вони немов перетікають одна в іншу.

• Ремонт інтер'єру в стилі модерн відрізняється обмеженим використанням текстилю. Він допускається тільки для оббивки меблів, штор і диванних подушок.

• Велика увага приділяється вікнам. Як правило, вони мають аркову форму, іноді можуть бути прикрашені вітражами.

• Дизайн квартир в стилі модерн передбачає ковані елементи, скло. Скляними можуть бути: масивні люстри, приліжкові світильники, вази, дверні вставки.

Продумуючи ремонт квартир в стилі модерн, заздалегідь подбайте про меблі, оскільки вони дуже відрізняються від того, що ми бачимо в меблевих магазинах.


Картинки по запросу "модерн стиль в интерьере"


Деякі нюанси

Зупинивши свій вибір на дизайні в стилі модерн, слід враховувати, що він є одним з найдорожчих і складних стилів. Самостійно створити такий інтер'єр досить складно.

Будьте готові, що вам доведеться багато працювати з художниками-проектувальниками, дизайнерами та технологами. Тому найрозумнішим буде звернутися в Майстерню ремонту інтер'єрів МЕТЕР, де можна не тільки замовити дизайн інтер'єру в стилі модерн, але й весь комплекс ремонтних робіт.