Сучасна прокладка електропроводки

прокладка электропроводкиПитання енергопостачання об'єктів сьогодні виступають на перший план при проведенні будівництва та ремонту. І не тільки тому, що залежність існування людини від електрики досить висока, але і у зв'язку з підвищеною небезпекою застосування електричної енергії.

Для захисту людей від безпосереднього дії електричного струму, а також для виключення можливості виникнення пожеж необхідна грамотна прокладка електропроводки, яку можуть провести тільки професіонали.


Сучасна електропроводка може монтуватися відкритим і закритим способом. У нас прийнята верхня прокладка електропроводки при ремонті квартир під ключ, як забезпечує найбільший рівень безпеки. Залежно від типу приміщень рівень залягання електропроводки від статі коливається від 2 до 2, 5 метрів і більше, якщо дозволяє рівень стелі.

Ступінь небезпеки приміщень впливає на тип проводки. У приміщеннях з підвищеною небезпекою як правило, виключається прокладка електропроводки, що забезпечує можливість установки точок харчування крім передбачених проектом. Можливе використання низької напруги (42 В), застосування спеціальних світильників і винесення проводів за межі небезпечних або надмірно вологих приміщень.

Прокладка електропроводки здійснюється ізольованими проводами різного перетину типів АПРН, АПРВ, АВРГ, АПРГ і АВВГ із застосуванням додаткового обладнання (щитів, вимикачів, розеток, запобіжників та ін.). Нерідко для захисту від механічних пошкоджень у виробничих приміщеннях і магістральних шахтах висотних будинків застосовують спеціальні методи захисту електропроводка із застосуванням негорючих матеріалів. Нерідко в особливо вразливих місцях електропроводка додатково захищається металевими куточками, трубами або металорукавами.



распределитель электропроводкиУ разі застосування декількох запобіжників буде доцільно рівномірно розподілити передбачувані навантаження. Внутрішня прокладка електропроводки до кінцевих точок споживання повинні проводитися з дотриманням архітектурних ліній приміщення, а підводи - проводитися строго вертикально. Особливо це стосується прихованої електропроводки, коли самі дроти візуально виявити не представляється можливим. Відхилення від цих правил може призвести згодом до виникнення травм при проведенні різних типів робіт.

Місця з'єднання проводів і відведення пучків кабелів повинні бути надійно ізольовані щоб уникнути пошкодження електрострумом в процесі експлуатації, а також з метою виключення випадкового контакту проводів, яке може призвести до короткого замикання і займання.

Не слід застосовувати прокладку електропроводки по стінах з високим ступенем нагрівання. Це може призвести до швидкого зносу ізолюючого шару.

Щити повинні встановлюватися на рівні 0,8 - 1,7 м від підлоги і мати закриваються дверцята, що забезпечить легкий та зручний доступ до них для обслуговування електромережі, і одночасно виключить можливості випадкового проникнення тварин.