Хоч раз в житті практично кожному власникові житла в багатоповерхівці доводиться стикатися з проблемою ремонту системи водопостачання. І якщо йому доводиться в перший раз займатися цим заходом, то звісно у нього виникає питання: які водопровідні труби вибрати для своєї квартири? Адже відремонтована система водозабезпечення повинна гарантовано служити на протязі не одного десятиліття.

Види труб

Традиційно установка водопровідних труб в Києві може бути здійснена кількома способами. Найбільш популярними матеріалами для облаштування водопостачання в квартирі є:

 • металеві сплави;
 • металопластикові;
 • поліпропіленові.

Труби з металевих сплавів

За звичкою багато хто воліє для облаштування водогону використовувати сталеві труби. Так як їм не страшні механічні навантаження. І їх вартість ставитися до розряду бюджетної категорії. Однак сталеві поверхні легко роз'їдаються корозією. До того ж монтаж системи водопостачання виконується найчастіше із застосуванням зварювального обладнання. І навіть облаштування якісного водопроводу за допомогою нарізного сполучення потребую певних знань герметизації стиків і часу. Через це сталеві труби намагаються не використовувати для таких цілей.

Оцинковані

Більш кращий варіант - труби з цинковим покриттям. Нанесений всередині них захисний шар виключає ймовірність осідання частинок піску і разнохарактерного сміття, а також підвищує опірність до корозійних процесів. За експлуатаційним параметрам ні чим не поступаються сталевим аналогам. Однак коштують набагато дорожче.

До того ж випадкова подряпина, що з'явилася в місці з'єднання оцинкованих труб, порушує цілісність захисного шару. Такий дефект стає джерелом появи корозії. Тому установка водопровідних труб від компанії МЕТЕР дозволить виключити всі можливі неприємні наслідки облаштування системи водопостачання в квартирі пов'язані з неправильним підбором матеріалу.

Металопластикові

Все частіше для облаштування водопостачання квартири починають застосовувати труби з металопластику. Отриманий трубопровід з акуратним зовнішнім виглядом не вимагає виконання його «маскування». Однак в результаті інтенсивної експлуатації поверхня латунних фітингів починає втрачати свою первісну привабливість.

Плюси металопластикових труб:

 • забезпечується естетична привабливість трубопроводу;
 • виключаються проблеми з підбором сполучних і кріпильних елементів;
 • добре протистоять корозії;
 • не здатні передавати електричний струм.

До мінусів можна віднести слабка стійкість до механічних впливів. Тому для облаштування водопроводу в квартирі краще звернути увагу на більш прогресивний матеріал.

Поліпропіленові

Ми вважаємо, що труби з поліпропілену об'єднують всі переваги вищеперелічених матеріалів. Їм властива висока міцність і надійність. Вони дозволяють виробляти досить простий монтаж системи водопостачання. Правда, для забезпечення гарної герметичності з'єднання потрібно застосовувати спеціальний зварювальний апарат особливій конструкції. Хоча пропілен можна спаяти в режимі низьких температур.

Плюси поліпропіленових труб:

 • забезпечується презентабельний вигляд трубопроводу;
 • грамотно вироблена пайка з'єднання гарантують високу міцність і герметичність;
 • для монтажу водопроводу не потрібно великої кількості часу і зусиль;
 • матеріал добре протистоїть корозійних процесів, які не засмічується, зберігаючи незмінним внутрішній діаметр;
 • надається можливість швидко та легко замінити випадково пошкоджену ділянку.

Такий спосіб стикування труб характеризується забезпеченням неразборного з'єднання. Це головний недолік поліпропіленових труб.

Ви плануєте ремонт системи водопостачання в квартирі? Кращий варіант - довірити монтаж водопровідних труб професіоналам компанії МЕТЕР.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]