Саме з такою проблемою стикається більшість власників житла в багатоповерховому будинку, які планують в ньому заміну існуючої або прокладку нової системи електрозабезпечення. Адже правильний монтаж проводки в квартирі можливий тільки після грамотного підбору всіх комплектуючих, необхідних для цього процесу, включаючи і кабелю. Все-таки від хорошого вибору як марки, так і перетину кабельних виробів буде залежати не тільки термін гарантованого функціонування електромережі в квартирі, але і безпеку її експлуатації. Пропонуємо кілька рекомендацій, що дозволяють легше орієнтуватися в багатому асортименті кабельної продукції. Це дасть можливість більш грамотно підібрати необхідний кабель.


Провід або кабель: що краще вибрати

Незважаючи на візуальну схожість, ці вироби не є тотожними. Перший вид кабельної продукції - це просто дріт з певного металевого сплаву, що дозволяє здійснити передачу електроенергії. Кабелі - це специфічні електротехнічні вироби. Вони можуть мати як одну, так і декілька жил, гарантовано захищені спеціальним ізоляційним покриттям від небажаного впливу навколишнього середовища.

Фахівці рекомендують здійснювати розведення електричної мережі в приміщеннях житлового призначення тільки із застосуванням електричних кабелів.

Застосування проводів для монтажу електропроводки не бажано з кількох причин:

 • Їх можна прокладати тільки з використанням прихованої технології. При цьому потрібно поміщати такі елементи електропроводки в гофровану сталеву або пластикову трубку.
 • Електричні дроти погано переносять тривале нагрівання. Причому на них передбачений одинарний ізолюючий шар, що забезпечує недостатні захисні властивості.
 • За рахунок подвійної ізоляції, надійно захищає жили від небажаного впливу вологи і агресивних речовин, кабель мажє і кращи експлуатаційні параметри, включаючи і термін служби.

Основні параметри вибору кабелю

Грамотно підібрати необхідні електротехнічні вироби для облаштування приватної електромережі допоможуть наступні рекомендації.

Матеріал жил

Унаслідок необхідності неодмінного забезпечення заземлення в квартирах, потрібно вибирати трижильний електротехнічний виріб. До того ж для виготовлення жил в ньому повинна бути використана мідь. Однак можна зустріти й проведення з алюмінію. Хоча останні відрізняються меншою вартістю, мідь відрізняється більшою надійністю. Так як у них вище коефіцієнт провідності, а показник опору - нижче. До того ж жили з міді повільніше нагріваються. До того ж цей матеріал характеризується кращою пластичністю і не «здатний» швидко окислюватися.

Перетин жил

Дуже важливо підібрати кабельний виріб для проводки з необхідним перетином. Хоча це вимагає наявності мінімального уявлення про сумарну потужність електроспоживачів, що плануються підключати до конкретної електромагістралі. Однак фахівці рекомендують застосовувати кабель з певним перетином жил з урахуванням призначення силової лінії. Таким чином:

 • 1,5 мм 2 - оптимально для облаштування освітлювальної системи;
 • 2,5 мм 2 - в електромагістралі будуть розетки;
 • більше 4,0 мм 2, якщо планується підключати будь-який електропобутовий прилад.

Марки кабелю


Виробники кабельної продукції пропонують велику різноманітність видів кабелів. Однак фахівці радять при облаштуванні проводки в житлових приміщеннях застосовувати кабель двох типів:

 • ВВГнг. У них може бути до 5 жил з міді. Для їх захисту застосовують загальну оболонку і негорючу поливинилхлоридну ізоляцію.
 • NYM. Незважаючи на те, що це електротехнічний виріб виробляють за німецькою ліцензією, воно повністю відповідає вимогам вітчизняної нормативної документації.

До того ж ці види кабелів надають кілька переваг:

 • Якісне виконання. Відрізняються надійністю і довговічністю за рахунок того, що всі їх складові (жили, оболонки, ізоляційне покриття) виготовляються в повній відповідності з існуючими ГОСТами.
 • Високої пожежостійкість і безпекою. Завдяки прокладці міцної ізоляції максимально виключається ймовірність загоряння при випадковому торканні жив під навантаженням.
 • За рахунок можливості легкого оброблення кабелю можна здійснювати зручний монтаж.

Вибираємо надійного виробника

Підбираючи необхідні електромонтажні вироби потрібно постаратися визначити його якість виготовлення. Для цього необхідно не поспішаючи вивчити наступні аспекти запропонованої кабельної продукції:

 • Якість маркування. На дроті повинен бути нанесений чіткий і легкий для прочитання напис.
 • Колір ізоляції. Стандартно він має однакову тональність по всій довжині. Виявлені плями, розводи, додаткові малюнки свідчать про низьку якість виробу.
 • Наявність сертифікату. Продавець повинен на ваше прохання надати сертифікат відповідності від виробника.
 • Упаковку. Практично вся кабельна продукція поставляється в бухтах або на барабанах. На бірці неодмінно надається докладна інформація про товар.
 • Зовнішній вигляд. Порушення умов транспортування і укладання може спровокувати утворення вм'ятин, перегинів, здавленості на поверхні кабелю. У цьому випадку немає повної впевненості у відсутності внутрішніх його ушкоджень.

Пропонуємо професійний монтаж проводки в квартирі від компанії МЕТЕР з використанням тільки якісної кабельної продукції від перевірених виробників.

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]