Ремонт дитячої кімнати - універсальні поради

Ремонт дитячої кімнатиОновлення жодній іншій частині квартири не викликає стільки труднощів і протиріч , як ремонт дитячої кімнати. Воно й не дивно, адже доводиться враховувати не тільки матеріальний бюджет, власні думки і смак дитини, а й санітарно-гігієнічні норми, рекомендації психологів. На що ж звернути увагу в першу чергу?

Оздоблювальні матеріали і покриття 

 При покупці оздоблювальних матеріалів вибирайте ті, які використовуються в дошкільних та лікувальних установах. При їх виготовленні особлива увага приділяється екологічності та відсутності шкідливих речовин (формальдегіду, фенолу, стиролу).

Для покриття підлоги дешевий лінолеум краще не використовувати, оскільки в ньому містяться хімічні домішки. Відповідними вважаються:

ламінат;

паркетна дошка;

коркове покриття. 

При виборі ламінату врахуйте, що він повинен мати достатню зносостійкість.

Категорично не рекомендується стелити в дитячій великий килим на всю кімнату, так як він є відмінним «пилозбірником», нерідко викликає у дитини алергію і більш серйозні захворювання. Як альтернативу можна запропонувати невеликі напівсинтетичні килимки, які не накопичують пил і відмінно чистяться.

Використовуючи в дизайні стін шпалери, вибирайте паперові полотна, вони вважаються «дихаючими» і найбільш екологічними.

Вікна краще використовувати металопластикові. Хоча дерев'яні і зроблені з природного матеріалу, уберегти їх від розсихання і вогкості можна лише застосувавши різні хімікати.

 

Облаштування відповідно до критеріїв психологів

Ремонт дитячої кімнати

Дитяча кімната - не просто місце, де дитина проводить багато часу, а й місце, де він росте і розвивається, пізнає щось нове. Тому психологи при оновленні приміщення радять обов'язково враховувати наступне:

вік (немовля, малюк, дошкільник, школяр, підліток);

темперамент (флегматик, холерик, сангвінік, меланхолік);

стать дитини;

захоплення і смаки дитини.

Так, немовля ще погано розрізняє кольори, зір тільки формується, тому фарба для стін повинна мати нейтральний відтінок. Сангвініки і флегматики воліють теплі тони, а холерики і меланхоліки - холодні.

Врахуйте, що діти ростуть швидко, та й темперамент дитини може змінюватися кожні 2-3 роки, тому для ремонту дитячої не використовуйте матеріали «на все життя», оскільки переоформляти приміщення вам належить неодноразово.

 

Поради дизайнерів

Відомо безліч дизайнерських ідей по ремонту дитячої, узагальнити які в одній статті неможливо. Тому розглянемо універсальні поради фахівців, які підходять для оформлення кімнати дитини, незалежно від її статі і віку:

• тепле світло з жовтуватим відтінком;

• нейтральні базові тони стін і яскраві декоративні акценти;

• легкі напівпрозорі штори;

• меблі, відповідна росту;

• розміщення дитячого ліжка в центрі або біля стіни, але далеко від вікна і двері.

Сподіваємося, що після прочитання цієї статті, ремонт в дитячій кімнаті не доставить вам багато клопоту.