Як зробити підлогу на балконі

Як зробити підлогу на балконіНаявність балкона - це прекрасна можливість збільшити власну житлову площу і додати собі ще одну кімнату. Однак в наших кліматичних умовах балкон вимагає додаткових доробок: утеплення, скління, вирівнювання стін. Однією з таких фундаментальних робіт є укладання підлоги на балконі.

Подготовка пола

Для початку за допомогою рівня оціните наскільки рівне покриття для підлоги. Як правило, його доводиться вирівнювати за допомогою заливки стяжки. Для цього на відстані 60 см один від одного встановлюються невеликі відрізки маяків (металеві смуги з посиленим профілем). Маяки вирівнюються рівнем, а висота регулюється за рахунок шматочків гіпсокартону. Далі все простір заливається цементним розчином. 
 
Традиційно підлогу на балконі повинен мати невеликий ухил від стіни будинку. Край бетонної стіни окантовивается металевими куточками. Якщо балкон ще не засклений, то доведеться по периметру зробити опалубку. Ремонт балкона вимагає часу, зокрема на застигання маяків потрібно 2-3 години, для схоплювання стяжки ще день.
 
Дерев'яна підлога на балконі
 
Професійні майстри рекомендують стяжку замінити дерев'яним настилом. Він набагато безпечніше, екологічніше, тепліше і не ускладнює балкон. Серед мінусів відзначають його високу вартість і необхідність додаткової гідроізоляції.
Монтується конструкція наступним чином: спочатку встановлюються лаги, потім простір заповнюється мінеральною ватою, а зверху саморізами закріплюється дерев'яний настил. Поверх можна постелити ламінат, лінолеум, паркет. Внутрішнє оздоблення балкона тільки виграє, якщо розкрити має дерев'яний настил лаком.
 
Як матеріал використовують фанеру, OSB або ДСП. Однак ДСП занадто схильний до вологи, та й екологічно чистим будматеріалом його не можна назвати. Тому в основному віддають перевагу OSB або фанеру.
 
Кафельный пол на балконе
 
Плитку люблять за її декоративність довговічність і практичність. Але разом з тим вона досить важка і холодна. Кахельну підлогу на балконі кладеться в кілька етапів:Як зробити підлогу на балконі
• Поверхня очищається і стелиться гідроізоляційна плівка;
• Потім стелиться шар утеплювача;
• Наступний етап - це заливка цементної стяжки;
• Після висихання стяжки можна безпосередньо класти плитку;
• Заключна фаза - обробка швів затіркою.
Якщо дозволяє внутрішнє оздоблення балкону, то можна зробити підлогу з підігрівом. Для цього балкон обов'язково повинен бути засклений і утеплює. В такому випадку ремонт балкона має наступний вигляд: на готову стяжку в певному порядку укладаються електричні нагрівальні елементи, все це заливається спеціальним розчином і потім вже кладеться плитка, ламінат або паркет.
 
Крім перерахованих вище покриттів для балкона виділяють ще МДФ, ковролін, пробку, оргаліт, ОСП і ін .. Для відкритих балконів краще використовувати кахель, лінолеум і пофарбована підлога. Для закритих балконів вибір значно ширше.