Що ви знаєте про розводку сантехніки?

разводка сантехникиРозводка сантехніки заслуговує особливої уваги, адже труби закладаються раз і на довгі роки. А тому найменші неточності і помилки можуть спричинити позаплановий ремонт з демонтажем статевих покриттів і шпалер.

 





Зокрема через непрофесійно виконаної роботи можливі такі проблеми:

  • затоплення сусідів;
  • відшаровування плитки;
  • розбухання стіни;
  • поява грибка і цвілі;
  • псування меблів і побутової техніки;
  • відклеювання шпалер та ін ..

Тому важливо ретельно підійти до вибору підрядника. Сантехнічні роботи при ремонті квартир складаються з двох етапів:

  1. Укладання інженерних систем.
  2. Монтаж сантехнічних приладів.

Такий поділ пояснюється просто: якщо спочатку встановити нові санпріборов, то в процесі ремонту вони можуть бути зіпсовані і забруднені. Тому доцільно встановлювати їх уже після проведення всіх чорнових і обробних робіт. Це вбереже вас від нудного і монотонного відмивання раковин і унітазу від фарби, цементного розчину або шпаклівки.

Тут діє залізне правило: спочатку прокладаються інженерні комунікації, потім виробляються оздоблювальні роботи і тільки потім встановлюється сантехніка.

Вибір труб
выбор трубТрадиційно в сантехнічних роботах задіяні поліпропіленові, металопластикові і сталеві труби.

1. Сталеві труби. Вони бувають оцинковані і звичайні. Металеві труби з'єднуються за допомогою нарізного з'єднання. Для фіксації звичайних труб використовують трійники, муфти, згони і різьбові з'єднання. Для установки сталевих труб знадобляться такі інструменти, як зварювання, газові та розвідні ключі, пристрої для нарізки різьблення на металевих трубах. Аргументами за використання сталевих труб можна назвати міцність, високу жорсткість конструкції і тривалий термін експлуатації. А ось їх слабкими місцями є схильність до корозії, складність монтажу та необхідність ретельної герметизації швів.

2. Металопластикові труби. Це металеві труби, які покриті пластиком. Розводка сантехніки з використанням металопластикових труб дозволяє зробити всю систему більш гнучкою, простий в монтажі і стійкою до іржі. До стін такі труби кріпляться за допомогою спеціальних кліпс. Але в той же час металопластикові труби бояться гідроударів, потребують регулярної перевірці герметичності з'єднань і мають високу вартість фітингів.

3. Поліпропіленові труби. Це найоптимальніший і сучасний варіант на сьогоднішній день. Дані труби нагадують металопластикові, але замість пластика використовують поліпропілен. Виробляють 2 види поліпропіленових труб: звичайні для холодної води і фольговані - для гарячої. Труби розрізаються спеціальними ножицями, а з'єднуються між собою паяльним апаратом.

Розводка сантехніки є досить відповідальним завданням, яке краще передоручити професійним сантехнікам.