Дизайн стелі

Дизайн стелі

Стеля - це не просто простір над головою. Він здатний перетворити інтер'єр кімнати, за рахунок грамотного колірного і світлового рішення.

Розвиваються сучасні технології дозволяють нам здійснити безліч цікавих способів оформлення стелі. Підбір того чи іншого дизайну нелегке завдання, тому що у кожного є своя родзинку, кожному притаманна своя специфіка.

Побілка і фарбування стелі - це самий нехитрий вид дизайну. Цією роботою займаються до ремонту стін і підлоги. Перед початком робіт необхідно добитися ідеально гладкої поверхні стелі. Однак, при будь-якому вигляді обробки стелі необхідно провести підготовку поверхні, але для деяких типів дизайну приготування проходять більш грунтовно. Для посилення дизайнерського ефекту, стеля ділитися на кілька зон і фарбується в різні кольори.

Самоклеящиеся стелі - це один з найвідоміших видів дизайну стелі, який поєднав у собі якість і адекватну ціну. Вони складаються з легких квадратних плит виготовлених з пінопласту, які клеяться на стелю за допомогою спеціального клею. Пінопластові плити однакові за розміром, але різноманітні по малюнку, забарвленням і структурі. Так що при дизайні стелі можна сміливо комбінувати ці плити, таким чином отримуючи унікальні колірні гами, різні малюнки і фактури. Самоклеючі стелі підійдуть до будь-якого інтер'єру так як можуть імітувати штукатурку, дерево, бути гладкими або пористими.

Наклеювання шпалер на стелю - більш копітка частина дизайну інтер'єру. Для цього заняття потрібні певні навички і поодинці тут не впоратися. Для наклейки стелі, шпалери не повинні надто яскравими або з великими малюнками, так як це буде візуально «опускати стелі» і тим самим «тиснути» на мешканців.

Все так само популярні підвісні стелі з гіпсокартону. Їх використання актуально в приміщеннях з перепадом на поверхні стелі = 4см і більше. Використовуючи плити гіпсокартону, можна змінити форму стелі. Після завершення основних робіт зі стелею, його можна прикрасити на власний смак: декорувати пробковими панелями, пофарбує, обклеїти шпалерами. Також існують стелі з мінераловатних плит, пластикові, скловолокнисті підвісні стелі, дерев'яні та металеві.

Панельні і рейкові стелі в останні час часто використовуються в магазинах, офісах і навіть у ванній і туалеті. Рейкові стелі складаються з рейок золотого, срібного або білого кольору. Панельні стелі - це підвісні конструкції з рейок і плиток (в основному білого кольору). Установку подібних стель краще довірити фахівцям, хоча на перший погляд може здатися, що їх установка досить проста.

Натяжні стелі - найдорожчий варіант дизайну. На розташований по периметру каркас натягується полімерна плівка, повітря в приміщенні нагрівається до високих температур, а після охолодження нагріта плівка стискається, розтягуючись таким чином на каркас, немов полотно на барабані. Розмір каркаса варіюється відповідно до розмірів кімнати, обміри, як правило, здійснюється фахівцями фірми-виробника. Існує велика палітра кольорів і фактур плівки: глянцеві, матові, під льон, під мармур, під шкіру. Так само реально розміщувати на плівці різні фотографії. При установки такої стелі потрібне спеціальне обладнання, тому установка його в ручну - неможлива.

Дзеркальна стеля - робить кімнату більш світлу, ошатну і урочисту. У свою чергу, дзеркальні стелі візуально розширюють висоту і простір кімнати. Одним з безлічі плюсів такої стелі є його 100% вологостійкість. Кожен вид дизайну по своєму унікальний, кожен має свої переваги, тому тут потрібно прислухатися до порад професіоналів:

  • Якщо ви не хочете привертати до стелі особливої ​​уваги, то краще зробити його в темних тонах.
  • Кімната виглядатиме просторіше, якщо колір стелі трохи світліше кольору стін, але витриманий в одному тоні зі стінами.
  • Розсіяне освітлення можна отримати, якщо стеля покрити світлим лаком.
  • Яскраві деталі і вкраплення на світлому стелі, тільки підсилять його легкість.
  • Стеля засяє, якщо надати йому металевий відтінок.
  • Склепіння стелі, облицьовані валунами, створять образ середньовічної фортеці або печери.
  • Дерев'яні балки допоможуть створити образ хати або таверни.

Чудовою прикрасою стелі в дитячій кімнаті є клеяться, з фосфором. Вони світяться близько години, після того як згасне світло. Малюк швидше засне, милуючись візерунками-світлячками (зірочками, метеликами, пташками) над своєю ліжечком.