Водонагрівачі: проточні або накопичувальні?

ВодонагрівачіВ силу різних причин (припинення подачі гарячої води, подорожчання газу та ін.) Останнім часом великої популярності набули електричні водонагрівачі. За типом нагріву води нагрівачі умовно діляться на накопичувальні і проточні. І ті, і інші мають як плюси, так і мінуси. Давайте ж розберемося, який тип водонагрівачів краще?

Переваги та недоліки накопичувальних нагрівачів
 
Прилади даного типу завоювали любов споживачів своєю простотою і зручністю експлуатації. Накопичувальний водонагрівач не вимагає високої потужності електромережі. Він споживає близько 1,5-2,2 кВт при обсязі бака 150-180 л. Це відкриває можливості для монтажу накопичувальних нагрівачів практично в будь-яких умовах: старі міські квартири, великі заміські будинки, дачі.
Водонагрівачі
Дані прилади ефективні і надійні - нагрівальні елементи розташовуються усередині, а зовні бак облицьований металом. Водонагрівачі забезпечені індикаторами температури, регуляторами потужності, датчиками, елементами управління рівня води, клапанами тиску.
Принцип роботи простий: вода в баку нагрівається до 80-85 ° С і дана температура постійно підтримується. Підігрів включається нечасто - нагрівач має структуру термоса і вода остигає вкрай повільно.
Ще одна перевага нагрівачів даного типу - це можливість розведення гарячої води по декількох водорозбірних точок.
До недоліків можна віднести обмежену кількість води - воно дорівнює обсягу бака. Щоб нагрілася нова порція, буде потрібно якийсь час.
Пристрій потребує періодичного технічного обслуговування: заміна магнієвих анодів, видалення накипу і нальоту на ТЕНах, промивка внутрішніх ємностей бака.
 
Переваги та недоліки проточних нагрівачів
 
Головна перевага проточних нагрівачів перед накопичувальними в їх компактних розмірах. Проточний водонагрівач можна розмістити в будь-якому місці - безпосередньо на крани в кухні або ванні.
Друге гідність - проточний водонагрівач може виробляти необмежену кількість гарячої води. Нагрівання здійснюється за лічені секунди. У бойлерів же обсяг води обмежений, а нову порцію доведеться чекати близько 2-х годин.
Проточний нагрівач витрачає електроенергію тільки в момент споживання води.
Зваживши всі плюси і мінуси, ми прийшли до висновку, що проточний нагрівач ідеально підійде для дачі або в квартирі під час відключення гарячої води. Якщо ж є стабільна потреба у великих обсягах води, то оптимальний варіант - накопичувальний водонагрівач.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]