Ванна: крок за кроком

Ремонт ванной комнатыВанна кімната - це приміщення, яке має поєднувати в собі відразу декілька функцій. Завдяки сучасним виробникам оздоблювальних матеріалів і сантехнічних приладів цілком можливо досягти запланованого результату і перетворити ванну в комфортне приміщення для водних процедур і релаксу.

Перед початком ремонту у ванній необхідно намітити план дій: що потрібно зробити в першу чергу, які прилади потребують заміни, чи потрібно переносити труби або ховати їх у стіни.

Ванна кімната своїми руками: окресливши приблизний фронт робіт, стане зрозуміло, в якій послідовності їх виробляти і які матеріали знадобляться для обробки. Перш за все, необхідно провести демонтаж: пилові і брудні роботи на це не закінчаться, належить ще поміркувати над необхідністю замінити труби разом зі штроблення стін. Обов'язково потрібно розпланувати, які прилади будуть розміщені у ванній. У разі з пральною машиною перед початком оздоблювальних робіт доведеться зробити підведення води.

Отже, труби: зробити ретельний огляд і прийняти рішення про їх заміну - ось, мабуть, перший етап. Іржа і великий термін служби вважаються найбільш яскравими показниками до необхідності заміни. Сучасні технології дозволяють встановлювати легкі труби замість чавуну. Другий етап пов'язаний з електрикою: часто в квартирі стара проводка, ремонт у ванній - один з приводів замінити її. Безумовно, тут важливий і питання естетики, та й безпеку теж не варто скидати з рахунків.

Сучасні виробники пропонують широкий вибір розеток і вимикачів, які оснащені захистом від попадання води. Ванна кімната своїми руками на цьому етапі включає в себе також і монтаж вентиляції: відомо, що саме у ванній вентиляція має величезне значення, від неї залежить відтік зайвої вологи і можливість «провітрити» приміщення навіть тоді, коли в ньому немає вікон.

Третій етап - мабуть, найприємніший в плані вибору матеріалів та втілення своїх дизайнерських задумок - це укладання плитки на підлогу і стіни. Чому саме плитки? Це найбільш поширений матеріал для обробки ванної кімнати, який чудово виглядає, має відмінні якостями в догляді і дозволяє створити практично будь-яку стилістику приміщення. Вибирати плитку краще з фахівцем, який допоможе грамотно порахувати необхідну кількість, враховуючи прирізання. У момент покупки варто перевірити збіг кольору у всіх коробках, так як часом бувають неприємні нюанси. Плитка на підлогу вибирається більш ретельно, адже вона повинна бути не тільки красивою, але і не слизькою. Є свої правила і в підборі розміру і малюнка: наприклад, в невеликому приміщенні велика плитка, як правило, не застосовується.

Переходимо до завершального етапу - купівлі обладнання, приладів, змішувачів. Ванна кімната своїми руками вже відремонтована, залишилися лише завершальні штрихи. У кожного типу ванн, унітазів і раковин є свої переваги і недоліки. Акрил або чавун, сталь або фарфор - все треба вибирати з розумом, в розрахунку на багаторічне користування, адже ремонт у ванній не роблять частіше одного разу на сім-десять років.