Зміст:

1. Основні вимоги до матеріалів

2. Монтаж стель в дерев’яному будинку: особливості підготовки матеріалів

3. Чим можна обшити стелю

 

Стеля в будь-якому будинку – це важлива частина конструкції. Тому необхідно правильно обирати матеріали для облицювання стелі. Особливо, якщо це стеля в дерев’яному будинку. Бо дерево – це матеріал, що зобов’язує до вибору певних матеріалів, які будуть гармоній доповнювати загальний дизайн та матимуть відповідні характеристики для монтажу саме в дерев’яному приміщенні. Варто відзначити, що в домі з дерева стеля є легкою конструкцією, яка складається з балок та дошок. А також теплоізоляційного матеріалу, яким заповнюють простір між балками.

Оскільки сама конструкція легка, обробка стелі також повинна бути зроблена з легких матеріалів. Тому зараз ми розкажемо про види стель в дерев’яному будинку, а також про те, які матеріали варто використовувати, щоб вони не тільки добре виглядали, а і забезпечували хорошу тепло та шумоізоляцію.

Основні вимоги до матеріалів

 potolok v derevyannom dome

Аби стеля була якісною та її не доводилося ремонтувати кожні кілька років, варто звертати увагу на матеріали для оздоблення. Якщо ви правильно їх підберете – ваша стеля матиме ідеальний вигляд протягом десятиліть.

Матеріали повинні бути безпечними, тобто міцними та надійними, а також відповідати нормам техніки пожежної безпеки. А також не виділяти ніяких токсичних речовин в будь-якому стані, як звичайному, так і нагрітому.

Також варто обирати те, що буде довговічним, адже ремонт стелі – це досить складний і тривалий вид робіт, тому ніхто не хоче цим займатися раз на пару років. Звісно ж, не можна забувати і про зовнішній вигляд. Але про це ми поговоримо трохи далі.

І четверта якість, на яку завжди варто звертати увагу – це можливість циркулювання повітря в середині конструкції. Саме тому варто обирати натуральні матеріали, оскільки саме вони не заважають цьому циркулюванню.

Монтаж стель в дерев’яному будинку: особливості підготовки матеріалів

Перед тим, як починати монтаж, обов’язково треба провести обробку матеріалів спеціальним антисептичним засобом. Якщо стелю будуть монтувати в приміщенні, де підвищена вологість (це може бути кухня чи ванна кімната), необхідно також скористатися засобами, які захищають матеріали від вологи.

Ще ні в якому разі не варто забувати про те, що стеля має бути стійкою до вогню. Щоб отримати такий ефект, необхідно скористатися спеціальними засобами, які не дозволяють матеріалам загорітися. До речі, якщо обробити матеріали всіма засобами, перерахованими вище, то ви не лише покращите безпеку, а ще і зможете захистити конструкцію від деформації та збільшити її строк придатності. Також перед тим, як починати облицювання стелі, треба її утеплювати. Для цього використовуються різні теплоізоляційні матеріали. Утеплюють стелю як зі сторони горища, так і зсередини, ховаючи ізоляційні матеріали під обшивкою.

Чим можна обшити стелю

potolok

Є дуже багато варіантів для облицювання стелі. Часто для цього використовують дерево. Це може бути вагонка, фанера, панелі або дерев’яний масив. Також можна скористатися пластиком чи гіпсокартоном, або взагалі встановити натяжні стелі. Але такі варіанти підходять в тому випадку, коли стіни кімнати також приховані за якимось облицюванням. Якщо ж вони дерев’яні, то такі матеріали будуть виглядати недоречно і псувати загальне сприйняття.

Розглянемо варіанти обшивки деревом трохи детальніше. Якщо вам потрібен найбільш дешевий варіант – тоді можна скористатися фанерою. Найчастіше використовують фанеру, яка складається з багатьох шарів. Листи фанери мають великі розміри та маленьку вагу, тому їх легко і швидко монтувати.

Другий варіант – вагонка. Цей матеріал є не тільки легким, а ще і екологічно безпечним. Такий матеріал буде ідеально поєднуватися зі стінами. Щоб ремонт не вийшов надто дорогим, можна сміливо обирати варіанти з більш дешевого дерева. Для монтажу вагонки використовують пази та шпунт.

Вагонка буває кількох класів: А, В, С та Екстра. Екстра – матеріал найвищого ґатунку. На ньому немає ніяких нерівностей і для виготовлення такої вагонки використано лише найкращі породи дерева. Класи А і В трошки гірші, бо на них є несуттєві дефекти. А от на вагонці класу С вже є різні дефекти і сучки. Але, насправді, навіть це можна цікаво обіграти, якщо зробити оригінальний дизайн стелі. Тому якщо матеріал міцний, з його зовнішнім виглядом можна попрацювати та перетворити мінуси в плюси.

Шпоновані панелі по-суті також вагонкою, але з деякими відмінностями. Бо на деревину наклеюють тонкий шар шпону, зробленого з дорогого дерева. Завдяки цьому стеля виглядає дуже презентабельно, при цьому, фінансові витрати набагато нижчі, ніж у випадку з використанням масиву, який дійсно є гарним, але дорогим.

У нас можна замовити монтаж стель в дерев’яному будинку компанією Метер. Наші спеціалісти оберуть ті матеріали та дизайн, які будуть повністю відповідати всім вашим побажанням.Перед тем, как начинать монтаж, обязательно надо провести обработку материалов специальным антисептическим средством. Если потолок будут монтировать в помещении, где повышенная влажность (это может быть кухня или ванная комната), необходимо также воспользоваться средствами, которые защищают материалы от влаги.

Еще ни в коем случае не стоит забывать о том, что потолок должен быть устойчивым к огню. Чтобы получить такой эффект, необходимо воспользоваться специальными средствами, которые не позволяют материалам загореться. Кстати, если обработать материалы способами, перечисленными выше, то вы не только улучшите безопасность, а еще и сможете защитить конструкцию от деформации и увеличить ее срок годности. Также перед тем, как начинать облицовку потолка, надо ее утеплять. Для этого используются различные теплоизоляционные материалы. Утепляют потолок как со стороны чердака, так и изнутри, пряча изоляционные материалы под обшивкой.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]