Догляд за лінолеумом: основні рекомендації

Догляд за лінолеумомСучасні підлогові покриття мають досить хорошими якостями і відповідають дуже високим вимогам. Але при цьому, очевидно: щоб ваше підлогове покриття, у тому числі і лінолеум, прослужило вам якомога довше, за ним потрібно правильно доглядати. Отже, що ж рекомендують фахівці в питанні по догляду за лінолеумом?

 
Сучасні підлогові покриття, використовувані при ремонті квартир під ключ, мають досить хорошими якостями і відповідають дуже високим вимогам. Але при цьому, очевидно: щоб ваше підлогове покриття, у тому числі і лінолеум, прослужило вам якомога довше, за ним потрібно правильно доглядати. Отже, що ж рекомендують фахівці в питанні по догляду за лінолеумом?

Кожен день бажано проводити сухе прибирання пилососом або щіткою. Вологе прибирання рекомендується один раз на тиждень. Мити лінолеум потрібно, використовуючи тільки нейтральний мильний розчин або інші засоби, які спеціально для цього призначені. Відмовтеся від застосування різних порошків або розчинників на основі ацетону та ін. Ці кошти руйнівно впливають на верхній шар покриття, що істотно скорочує термін його експлуатації. Незважаючи на численні рекламні ролики, що розповідають про те, як добре прибирати за допомогою тих чи інших засобів, все ж краще відмовитися від використання універсальних миючих розчинів по типу "три в одному".

Сучасні підлогові покриття мають ряд переваг: це не тільки довговічність, наприклад, паркетної підлоги або лінолеуму, але і стійкість поверхні до механічних пошкоджень, а також стійкість кольору. До того ж плями на водонепроникної поверхні практично ніколи не залишаються, відповідно, відсутні і неприємні запахи.

Якщо ж на покритті все ж з'явилися плями, то найчастіше такі забруднення не складно видалити. Місця з трудновиводімиє плямами можна обробити технічним спиртом, а потім ретельно промити водою.

Сьогодні виробляються також спеціальні різновиди лінолеуму, які мають антибактеріальне покриття: воно перешкоджає появі цвілі, грибків і бактерій. Такі підлогові покриття часто купують для укладання в медичних установах, адже вони виготовлені з екологічно чистої сировини. Використовуючи лінолеум з антистатичним покриттям, можна скоротити кількість пилу в житло, а тому їх радять укладати в будинках або квартирах, де проживають люди, які страждають захворюваннями дихальних шляхів (алергія, астма та ін.).

Сьогодні на ринку будматеріалів також можна придбати лінолеум на пористому шарі: по ньому дуже приємно ходити, крім того він володіє високими теплоізоляційними властивостями. Зовні такий лінолеум дуже схожий на керамічну плитку, торкаючись же до нього, ви відчуєте, що він набагато тепліше і приємніше.

Виробники підлогових покриттів, піклуючись про безпеку покупців, випускають також лінолеум, який володіє протівопожарниімі властивостями. Таке підлогове покриття практично не горить, а при дії високої температури виключено виділення токсичних хімічних елементів.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]