Лакування паркету

паркетЛакування паркету - завершальний етап після циклювання і шліфування дерев'яної підлоги. З метою тривалого захисту дерев'яного покриття, а також привабливого вигляду звичайна фарба не застосовується. При виборі лаку потрібно враховувати його технологічні характеристики і що він має два види - професійний і побутовий.

Лакування паркету: Лак для деревини

Головною умовою при виборі лаку враховується тип приміщення і, отже, навантаження на дерев'яне покриття. У кімнатах при присутності незначної кількості людей, потрібно віддати перевагу лаку для підлог з невеликим навантаженням, а в не житлових будинках, де велике скупчення людей - краще застосувати лак з для підлог з підвищеним навантаженням.

Віддайте перевагу при покупці лаку на водній основі, відповідно до, порівняно з іншими він має ряд таких переваг як:

  • не викликає алергії;
  • практично відсутній запах;
  • швидко сохне;
  • гарна зносостійкість.

 

Щоб деревина в ході експлуатації не змінило колір в майбутньому, його наносять, як правило, в 3-4 шари, іноді аж до 8. При виборі лаку з ацетоновій основою є можливість виникнення алергії вже після 2-3 тижнів після фарбування.

Лакування паркету: Підготовка до лакування паркету

Грунтовно очистіть деревину, обробіть пилососом від бруду, пилу, вона повинна бути сухою і без жирних плям. Якщо поверхня знаходилася в вогкості, в ній могла сформуватися запліснявілі, через що лак здатний растрескаться і поміняти колір. Ретельно, перед нанесенням лаку, обробіть дерев'яна підлога хлористої вапном. Від лаку, нанесеного раніше, необхідно позбутися за допомогою спеціального обладнання і відшліфувати. Якщо залишити старий лак, то після нанесення свіжого лаку не виключено прояв темних плям на деревині.

Після підготовки поверхню шліфують до гладкої поверхні деревини, це дасть добре сполучення матеріалу і шарів лаку і істотно зменшить витрату матеріалу. Лак бажано наносити валиком, перший шар висихає за 30 хв., Потім по черзі наступні шари, нанесення декількох тонких шарів переважно, ніж один товстий шар. Такий метод захистить паркет від зовнішніх впливів, шари будуть рівні у відсутності непотрібних патьоків.

Початок активної експлуатації підлоги залежить від температури приміщення і статі, вологості повітря і складає від 3 днів до 2 тижнів. Через день після фарбування, по паркету можна впевнено ходити, а вносити меблі тільки після остаточної полімеризації.

Догляд

Паркет вимагає дбайливого ставлення, недотримання норм догляду призведе до того, що плівка лаку з часом втратить міцність, стане податливою, виникнуть розриви, що зіпсує його естетичний вигляд. Лакований паркет слід оберігати від:

  • перепадів вологості;
  • підвищення або зниження температури в приміщенні (не менше 15 С), не припустимо потрапляння сонячних променів;
  • неможливості провітрювання кімнат.

Сам паркет протирають вологою ганчіркою. Довговічність лакового покриття залежить не тільки від якісної роботи також ще від дбайливого догляду за ним.

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]