Зміст:

1. Яку фарбу вибрати: види фарб
2. Вибір фарби для різних приміщень: спальня та вітальня
3. Фарби для дитячої
4. Фарби для ванної кімнати та коридору

Обираючи матеріали для облицювання приміщення, завжди треба звертати увагу на різновиди фарб. Сьогодні існують десятки варіантів, серед яких можна обрати те, що буде відповідати як по характеристикам, так і по вартості. Тому зараз ми розкажемо, якими бувають фарби та для яких кімнат краще використовувати той чи інший вид. Насправді, в фарбах не так і складно розібратися, просто треба знати про певні нюанси та особливості матеріалів.

Яку фарбу вибрати: види фарб

5Фарби бувають як для внутрішнього, так і для зовнішнього застосування. Тому перед тим, як придбати ці матеріали, обов’язково варто звернути увагу на призначення. Річ у тім, що фарби для зовнішнього використання часто мають в своєму складі небезпечні сполуки, тому їх не можна використовувати в середині приміщення. Тому щоб фарбування кімнати не призвело до алергічних реакцій та інших проблем, треба обирати або матеріали для внутрішнього використання, або універсальні фарби. Останні можна використовувати як для облицювання зовнішніх стін, так і для фарбування приміщення, бо ці фарби не містять шкідливих речовин.

Фарби можуть мати як водяну основу, так і на іншому розчиннику. Для кімнати треба брати варіанти на водній основі. Бо саме у цього виду фарб є багато плюсів:

  • вони швидко висихають;
  • не мають неприємного запаху;
  • мають багато відтінків та можуть поєднуватися між собою;
  • сумісні з більшістю інших матеріалів, що використовуються в будівництві.

Більшість таких фарб виробляють у вигляді дисперсій та емульсій. Ці два підвиди фарб дуже схожі між собою, тому немає особливої різниці між ними. На це звертають увагу лише вузькі спеціалісти. Тому якщо хочеться зробити ремонт самостійно, можна спокійно брати як один підвид, так і інший.

Фарби бувають:

  • акриловими;
  • латексними;
  • силіконовими.

Кожен вид має свої особливості та плюси.

Акрилові є найбільш універсальними. Вони добре миються, дуже тяжко забруднюються. Навіть якщо в приміщенні постійно підвищена вологість, більшість таких фарб від неї не постраждають, а значить, можуть сміливо використовуватися. Варто пам’ятати, що коли такі фарби висихають, вони трохи змінюють свій колір. Тому рекомендується спочатку випробувати їх на невеликій частині поверхні, щоб побачити результат.

Латексні фарби мають дуже високі показники водостійкості, тому, найчастіше, їх використовують в приміщеннях зі складними умовами експлуатації. Але, також, їх можна використати і для звичайної кімнати. Їх можна використовувати на різних основах, починаючи від цегли і закінчуючи шпалерами. Ці фарби дуже довго не втрачають колір, тому якщо скористатися ними, можна не робити ремонт протягом десятиліть. Але, і коштують такі фарби дорожче, ніж акрилові.

6

Силіконові фарби мають найвищі характеристики, тому і коштують найдорожче. Вони рідко зустрічаються в продажі в чистому вигляді. Найчастіше продають акрилові фарби з певною кількістю силіконових домішок. Технологія нанесення таких фарб має певні особливості, тому, найчастіше, їх використовують для декору окремих ділянок поверхні.

Вибір фарби для різних приміщень: спальня та вітальня

Обираючи фарби для різних кімнат, варто пам’ятати про те, що кожне приміщення має свій рівень експлуатації. І зважати на це перед купівлею матеріалів для оздоблення. В спальні та вітальні немає ніяких особливих експлуатаційних навантажень тому спокійно можна обирати акрилові фарби. Варто обирати фарби, що мають хорошу здатність пропускати пару. Для цих кімнат не варто брати більш дорогі фарби, адже в цьому просто немає сенсу.

Фарби для дитячої

В дитячій також рекомендують використовувати акрилові фарби, але вони повинні мати високу міцність. Завжди треба розуміти, що дитина буде дуже активною, тому неможливо уникнути певних пошкоджень стін. Тому варто обирати саме міцні акрилові фарби, адже вони мають високу стійкість до вологи і механічних пошкоджень. Тому ризик того, що стіни будуть брудними або частина облицювання відпаде – мінімальний.

Також для дитячої необхідно обирати ті фарби, які точно не містять токсичних сполук та не викликають алергії. Це дуже важливо, бо діти постійно торкаються до стін, можуть навіть їх облизувати, якщо вони зовсім маленькі. Тому до того, як обрати фарбу, треба перевірити, чи є на ній значок екологічної безпеки.

Фарби для ванної кімнати та коридору

Для ванної завжди треба обирати фарби, які мають високу стійкість до вологи та добре миються. Тому в цьому випадку, краще заплатити трохи більше та обрати латексні чи силіконові фарби.

А для коридору краще брати латексні фарби, бо вони відмінно миються та мають високу стійкість до бруду.

Якщо ви не маєте часу та бажання самостійно шукати і обирати фарби, робити ремонт – спеціалісти компанії «МЕТЕР» із задоволенням вам допоможуть. Вони мають великий досвід та гарантовано виконають всю роботу швидко і якісно. Звертайтеся.

А теперь расскажем немного о минусах таких труб, ведь они есть и на их также необходимо учитывать, чтобы лучше понимать всю ситуацию.

Первый минус, который для многих становится проблемой – это действительно высокая цена. Если сравнивать с аналогами, то вы почувствуете эту разницу. Поэтому в случае, когда хочется более бюджетный вариант ремонта, лучше все же остановиться на пластике. Сейчас есть много вариантов труб из высокопрочного пластика, которые будут долго служить и меньше стоить.

Второй минус – монтаж медных труб. Медь – это довольно привередливый материал, поэтому с ним невозможно работать обычным сварочным аппаратом. Вместо этого его паяют низкотемпературным паяльником. Поэтому если вы все же решили устанавливать медные трубы – обязательно надо обратиться за помощью к специалистам. Так как самостоятельно провести такие работы очень сложно, и вы не сможете гарантировать того, что спаяете все настолько прочно, что не произойдет протекание.

Третий минус – медь проводит электричество. Но если все смонтировать правильно, то это не станет проблемой, потому что система коммуникации будет хорошо изолирована от всех источников электроэнергии.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]