Содержание:

1. Що рекомендують психологи

2. Особливості матеріалів

3. Обробка стін та стелі

 

Оздолення дитячої кімнати – це дуже відповідальний процес, адже від того, наскільки дитині буде комфортно, напряму залежить її психологічний стан. Часто через те, що батьки обирають кольори, які подобаються їм, а не дитині, врешті жалкують про свій неправильний вибір. Бо діти не хочуть спати через надто яскраві відтінки або вередують і лякаються надто темних. Тому оздоблення стін, підлоги, стелі повинні бути орієнтовані на потреби та побажання маленького жильця. Отже, зараз ми розкажемо про те, якою повинна бути оздоблення стін дитячої кімнати, про основні правила вибору матеріалів, кольорів, тощо.

Що рекомендують психологи

 Detckaia komnata 1

Комусь це може здатися дивним, але про дизайн дитячої говорять не тільки дизайнери, а і психологи. Бо вони знають про вплив кольорів та форм, навіть видів поверхонь на формування психіки дитини. Наприклад, якщо дитина дуже маленька, більшість інформації вона сприймає на дотик. А це значить, що всі поверхні в кімнаті повинні бути тактильно приємними. Тому для оздоблення варто використовувати натуральні матеріали. До речі, плюс натурального ще і втому, що воно є точно безпечним для здоров’я та не викличе у дитина алергії. Також матеріали повинні бути теплими, з цікавим дизайном. Але, при тому, зручними для швидкого вологого чи сухого прибирання. А ще, матеріали для оздоблення дитячої мають підтримувати приблизно однакову температуру. Бо якщо температура буде різко змінюватися, дитина може застудитися, посидівши біля такої стіни.

Також обираючи матеріали для оздоблення, обов’язково звертайте увагу на текстуру – вона не повинна бути шершавою, оскільки дитина може подряпатися. Тому найкраще для оздоблення брати фарби або шпалери.

Що ж стосується кольорової гами, то вона може бути різною – все залежить від того, яких кольорів у вас меблі. Якщо вони яскраві – тоді оздоблення стін повинно бути пастельним, світлим. Це може бути кремовий, ніжно-рожевий чи голубий, білий. А якщо ви обрали яскраві шпалери, тоді купляйте білі меблі. Бо велика кількість яскравих елементів може негативно впливати на психіку. Також психологи рекомендують брати шпалери без малюнків, аби дитина могла на них малювати. Так, батькам варто змиритися з тим, що діти хочуть і будуть малювати на шпалерах. То ж краще обрати такі, які стануть ідеальним полотном, а потім просто замінити. А якщо ви хочете якийсь цікавий акцент в інтер’єрі – на одну з стін можна наклеїти фотошпалери з дитячими малюнками. Довкола них можна будувати весь антураж кімнати. Наприклад, піратський стиль або чарівний замок.

Особливості матеріалів

Щоб дитина почувалася комфортно в приміщенні та ніщо їй не шкодило, для оздоблення стін рекомендуємо використовувати шпалери високої якості або латексні фарби. Пам’ятайте, що в дитячу не варто брати дешеві паперові шпалери, бо вони розірвуться буквально від дотику. Тому краще витратити більше коштів та придбати текстильний варіант, який можна мити. Якщо ж ви плануєте дозволяти дитині малювати на шпалерах, тоді можете взяти і паперові, але обирайте максимально цупкі, щоб вони не порвалися до того, як дитина їх замалює.

А ось панелі з пластику краще не брати, бо вони погано пропускають повітря. Також не рекомендуються і вінілові шпалери. Намагайтесь обрати те, що буде екологічно безпечним, найменше піддаватиметься механічним пошкодженням та вологості.

Якщо ви маєте достатньо фінансів – можете спробувати бавовняні покриття. Це новинка в світі матеріалів для оздоблення стін. Такі шпалери дуже м’які на дотик, а ще, вони є повністю екологічно безпечними, а також мають чудові теплоізоляційні властивості. Тобто, стіни в дитячій ніколи не будуть холодними, а це дуже важливо, адже діти люблять сидіти на підлозі, спершись на стіну.

Обробка стін та стелі

detskaia komnata

Також варто правильно підібрати покриття для підлоги – воно має бути теплим та легко митися. Це два основні фактори, на які завжди необхідно звертати увагу. Саме тому для дитячої рекомендується ламінований паркет. Його вкрай важко пошкодити, до того ж, дерево завжди утримує тепло, що теж є плюсом. До речі, щоб дитина спокійно могла бігати та стрибати, не дратуючи сусідів знизу, під паркет можна покласти звукоізоляційний прошарок. Також на підлогу можна покласти килим або килимове покриття – воно буде гріти ноги дитини та частково приглушувати звук.

Для оздоблення стелі можна використовувати різні матеріали: фарбу, шпалери, також стелю можна просто побілити. Головне – обрати правильний дизайн. Зараз можна зробити приховане підсвічування, вмонтувати магніти, на які можна кріпити різноманітні прикраси. Також стелю можна розмалювати під весняне небо в хмарках або зоряне небо. Варіантів дуже багато, тут вже треба орієнтуватися на побажання дитини. А якщо вона дуже маленька – на ваші власні.

Оздоблення дитячої кімнати від компанії Метер – це завжди якісна робота та стильний дизайн. Замовляйте, і створюйте в дитячій особливий чарівний світ.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]