Як вибрати котел для дому?

Как выбрать котел для домаКотел - важлива складова системи опалення в будинку. У його функції входить обігрів, а це означає, що підійти до вибору потрібно з усією серйозністю. Важливий момент полягає також у тому, що котел не станеш купувати щороку, але і промисловість не стоїть на місці, тому вибирати треба з найпрогресивніших технологій.

Отже, почнемо. Як вибрати котел для дому? Насамперед необхідно визначитися з тим, на якому паливі він буде працювати. Сьогодні є котли електричні та твердопаливні, але є й газові. Багато господарів будинків воліють перестрахуватися і встановити паралельно два котла для того, щоб виключити перебої з паливом: що ж, це розумне рішення, особливо коли будинок стоїть у сільській місцевості.

Одне з головних завдань, що вимальовується при виборі котла - це правильний технічний прорахунок теплового навантаження. В даному випадку знадобиться допомога фахівця, який не просто розбирається в котлах, а може дохідливо пояснити різницю між моделями різних виробників. Сучасний ринок насичений продукцією з різних цінових категорій і абсолютно не обов'язково найдорожчий котел виявиться найбільш підходящим. Зупинити Чи свій вибір на продукції вітчизняного виробника або віддати перевагу імпортному котлу - питання вирішуване, і тут якість і ціна будуть знаходитися в тісному взаємозв'язку.

Питання про те, як вибрати котел для будинку, залишиться відкритим до самого кінця: у кожному варіанту будуть свої плюси і мінуси. В цілому, потрібно враховувати експлуатаційні характеристики котла, його енергоефективність, витрати на утримання і періодичну профілактику. Обов'язково потрібно врахувати, що компанії з «гучними» іменами продають продукцію дорожче, ніж аналогічні за показниками котли менш розкручених фірм.

Для опалення приватного будинку найбільш застосуємо двоконтурний котел: він забезпечить опалення та нагрівання води. Навісна форма забезпечує зручність монтажу і відносне зручність управління, проте термін служби більшості газових котлів такого типу не перевищує 15 років. Для більш довгостроковій служби варто вибирати підлоговий чавунний казан, але тут уже йдеться про необхідність облаштування окремої топкової в будинку, а це не завжди передбачено проектом. Ще один мінус такого котла - вартість, оскільки крім безпосередньої ціни агрегату потрібно ще додати фурнітуру, обв'язку та інше.

Як вибрати котел для будинку - питання не просте. Сьогодні в якості альтернативи газу можна встановлювати сучасне обладнання, в якому використовуються дрова, пелети. Прорахувати економію цілком можливо, але головне врахувати, чи є в регіоні нормальний сервіс. Будь котел являє собою досить складний пристрій, що реагує на погану якість газу або води, на перебої електрики, на інші фактори.

Вдалий вибір котла буде радувати господарів будинку довгі роки, забезпечуючи комфорт і затишок, створюючи необхідну температуру. Безумовно, оцінити роботу котла можна з перших же днів його експлуатації, але вірний вибір не дасть розчарувань, а тільки зміцнить усвідомлення правильності.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]