Види декоративного каменю для внутрішньої обробки

виды декоративного камняЛюдині властиво повертатися до своїх витоків і це чітко простежується в облаштуванні житла. Все частіше можна зустріти заміські будинки, квартири і вілли, облицьовані каменем. Причому для внутрішньої обробки однаковою популярністю користується як натуральний, так і штучний камінь.



Види натурального декоративного каменю

Натуральний камінь змориться ефектно, він екологічний і передає тепло самої природи. Найбільш затребуваними при ремонті будинків і дач уже багато років залишаються:

  • Граніт. Займає лідируюче положення серед каміння за показниками твердості і міцності. Доступний у рожевому, чорному, червоному і бордовому кольорі.
  • Сланець. Має здатність розшаровуватися, тому його широко використовують для внутрішнього декору.
  • Пісковик. Цей камінь люблять за його теплу кольорову гаму. Так, зустрічається жовто-коричневий, жовтий, сіро-зелений і сірий пісковик. Ідеальний для декорування кутів, телевізійної та камінної зони.
  • Кругляк. Незамінний при створенні антуражу зимового саду, обробки внутрішніх фонтанів і водоспадів.
  • Мармур. Він відноситься до так званих елітних камінню і перевершує інші за вартістю і красі. Використовується для обробки камінів, сходів, підлоги, стільниць і раковин.

Натуральний камінь виглядає красиво, але має високу ціну. На зміну йому прийшли камені зі штучних матеріалів.

Види декоративного штучного каменю

Рівень розвитку сучасного виробництва дозволяє імітувати поверхню практично будь-якого натурального каменю. Відрізняється лише технологія виготовлення, виходячи з цього виділяють:

  • Керамічний камінь. Матеріал обпалюють в печі при певній температурі. У процесі виготовлення задіяна велика кількість персоналу, значна площа і споживається багато електроенергії.
  • Гіпсовій литий (ще називають формовим каменем). Простий у виготовленні, недорогий, застосовується лише для внутрішньої обробки, оскільки не протистоїть низьких температур.
  • Бетонний формовий. За вартістю обходиться дорожче гіпсового, але витримує морози і на порядок міцніше.
  • Бетонний армований камінь. Виробляється поштучно безпосередньо на місці декорування. Метод вільної формовки дозволяє споруджувати штучні плити, валуни і булижники.
  • Поліефірний камінь з мінеральним наповнювачем гарячого затвердіння. За красою і міцністю перевершує всі інші види штучного декоративного каменю, але дуже складний у виробництві.

Як бачите, вибір декоративного каменю величезний, що відкриває практично необмежені можливості для оформлення внутрішнього оздоблення будинку.