Купівля квартири – це дуже серйозний та відповідальний процес. Необхідно пам’ятати про всі нюанси та ні в якому разі не потрапити в руки до шахраїв. Адже сьогодні квартира в новобудові по невисокій ціні може здатися справжнім подарунком долі. От тільки, врешті, все може скінчитися справжнім жахом. Ви втратите гроші та просто лишитеся на вулиці. Тому зараз ми розкажемо про те, на що звертати увагу при купівлі квартири та як уникнути неприємних моментів.


Зміст:

1. Ціна та власники

2. Хто прописаний та хто проживав в квартирі

3. Перепланування приміщення

 

Купівля квартири – це дуже серйозний та відповідальний процес. Необхідно пам’ятати про всі нюанси та ні в якому разі не потрапити в руки до шахраїв. Адже сьогодні квартира в новобудові по невисокій ціні може здатися справжнім подарунком долі. От тільки, врешті, все може скінчитися справжнім жахом. Ви втратите гроші та просто лишитеся на вулиці. Тому зараз ми розкажемо про те, на що звертати увагу при купівлі квартири та як уникнути неприємних моментів.

Ціна та власники

13

Ціна квартири повинна бути не нижчою, ніж на 20 відсотків від середньоринкової. Тож, коли ви бачите низьку вартість, звісно ж, хочеться повірити, що вам пощастило та придбати її якомога швидше. Але як показує практика, таких чудес не буває. Ніхто не стане продавати дійсно хорошу квартиру надто дешево. Навіть якщо люди виїжджають за кордон, вони не стануть аж надто сильно скидати ціну. А якщо мова іде про новобудову, то низька вартість може обернутися великим кредитом по виплаті або іншим неприємним «підводним камінням». Тому краще обирати середню ціну, це дасть більше гарантій, що вам не намагаються продати чужу квартиру або житло в новобудові, яку ще не добудували і навряд чи колись добудують.

Також обов’язково треба знати, хто є власником, особисто з ним зустрічатися, бачити документи, як особисті так і на квартиру. Бо часто шахраї намагаються продати житло начебто за довіреністю, яка є підробленою, або самі пропонують підроблені документи. Тому треба все перевіряти з юристом та нотаріусом.

Якщо мова йде про забудовника, то його треба дуже серйозно перевірити. Зараз є різноманітні системи перевірки, які дозволяють дізнатися, чи немає у нього боргів перед державою та наскільки відповідальним він взагалі є. Якщо забудовник вже продавав квартири в будинках, будівництво яких заморозили, або ж були проблеми з самими квартирами, ви зможете про це легко дізнатися, скориставшись пошуком. На щастя, сьогодні у всіх є інтернет, люди часто пишуть відгуки, відкрито діляться інформацією, тому у вас не має виникнути проблем з перевіркою. Якщо ви сильно переживаєте – варто найняти юриста, який зможе скласти договір так, щоб ви не лишилися в «мінусі». 

Хто прописаний та хто проживав в квартирі

В новобудовах швидко купляють квартири, які потім перепродають. Але далеко не завжди усі угоди проводяться законно. Тому треба бути впевненими в тому, що після того, як ви купите квартиру, не з’являться люди, що почнуть пред’являти на неї права власника.

Якщо ви бачите, що за короткий термін квартира перепродавалася, може навіть не один раз – це має стати тривожним дзвіночком, бо так роблять аферисти. Також варто перевірити власників, особливо якщо людина переписала квартиру на продавця зовсім недавно, а сама є старою чи хворою. Може статися так, що вона виступає в ролі підставної особи, сама того не розуміючи, а потім з’являться її справжні родичі, які захочуть отримати власність назад.

Також треба перевірити всіх, хто був прописаний і виписаний з квартири. Наприклад, шахраї часто виписують неповнолітніх мешканців в соціальні дитячі будинки. А потім починаються суди, через які держава вертає таким дітям житло, а ті, хто його придбав, опиняються без помешкання.

А ще, варто знати, чи немає у власника колишньої дружини/чоловіка, які можуть претендувати на майно. Чи родичів, які на даний момент знаходяться в місцях позбавлення волі. Вони також можуть потім повернутися та вимагати житло назад. Тому в цих питаннях треба бути дуже обережними. Багатьох збиває з пантелику думка, що це новобудова. Але навіть в новобудові можна швидко прокручувати різні схеми, тому ніколи не варто ставитися до процесу купівлі легковажно та не звертати уваги на нюанси.

Перепланування приміщення

14

Це також дуже важливий пункт, про який ніколи не можна забувати. Річ у тім, що аби зробити квартиру більш привабливою, деякі нечесні власники можуть проводити заборонені роботи по переплануванню. Врешті, це призводить до аварійних ситуацій, штрафів та інших проблем, з якими вам точно не хочеться зіштовхнутися. Саме тому треба дуже уважно вивчити технічний паспорт. Хоча такі документи не є необхідними під час процесу купівлі-продажу, саме вони допоможуть забезпечити себе від неприємних несподіванок. До того ж, відповідальний продавець сам їх покаже, аби попередити вас про те, що було перепланування. А от якщо він намагається приховати технічний паспорт або знаходить інші способи відвернути вашу увагу від питання – це може означати, що він приховує незаконне перепланування приміщення.

Якщо ви будете звертати увагу на ці моменти – зможете придбати якісне житло по оптимальній ціні, яке потрапить до вас абсолютно законним шляхом. А коли вам захочеться щось змінити чи перепланувати – майстри компанії «МЕТЕР» виконають всі роботи, відповідно до стандартів, норм і ГОСТів. Ми гарантуємо якість, безпеку та законність всім нашим клієнтам.


 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]