Карнизи з електроприводом

Карнизи з електроприводомЕлектрокарнізи - сучасний пристрій, який дозволяє управляти шторами натисненням однієї кнопки. Заміський будинок або бізнес-центр - з таким механізмом будь-яке приміщення стане ще більш стильним і солідним.

Механізм роботи і пристрій


Основу карниза становить алюмінієвий профіль. Усередині нього знаходиться сталевий трос, з допомогою якого пересувається каретка і кріплення штор. Всім механізмом управляє електродвигун. Він працює від електричної мережі (розетка або трансформатор), отримуючи сигнали через пульт або інший пристрій.
Сучасні карнизи мають безліч додаткових функцій, таких як таймер, підсвічування, система датчиків. Управляти механізмом можна як централізованого пульта, так і з дистанційного. Краще зупинити вибір на комбінованій системі, хоча такий варіант варто трохи дорожче. Але зате якщо електрику відключиться, ви не залишитеся з закритими шторами в денний час.

Види електричних карнизів

Головна мета даного пристрою - зробити управління шторами швидким і легким процесом. За принципом роботи карнизи діляться на такі Карнизи з електроприводомвиди:
1. Підйомні.
Як можна здогадатися з назви, карнизи піднімають і опускають штори на потрібний рівень. Полотно при цьому не мнеться, а утворює симетричні складки. Такі системи підійдуть для австрійських, римських і французьких штор, що не розсуваються.
2. Розсувні.
Механізм роботи полягає в класичному зрушуванні і раздвіганіі штор. Система використовується як в приміщеннях з невеликими вікнами, так і конференц-зали, кінотеатри. Управління карниза відбувається дистанційно або комбінованим способом.
3. Комбіновані
Даний вид карнизів зустрічається досить рідко. Регулювати систему складно, так як доводиться поєднувати ручне управління і розсувний механізм. Застосовуються такі карнизи тільки для японських штор, які вже є екзотикою.

Особливості даних моделей

Карнизи з електроприводом користуються великою популярністю у господарів елітних квартир і котеджів з панорамними вікнами. У квартирах стандартних розмірів такий пристрій просто безглуздо. Але це особиста справа кожного, до того ж ринок пропонує широкий асортимент моделей.
Довжина профілю електричного карниза становить аж до 14 м. Такі механізми витримують вагу полотна до 60-70 кг. У зв'язку з цим, електрокарнізи володіють такими перевагами:
• Універсальність. Така система може використовуватися для рулонних і ролетних штор, а також тканинних жалюзі;
• Абсолютно безшумний процес роботи;
• Довговічність. Витримувати і переміщати важке полотно - посильна робота для потужного електродвигуна;
• Простота механізму управління;
• Матеріал карниза дозволяє забарвити пристрій в будь-який колір, а також встановити його на кухні або у ванній.
До недоліків моделі можна віднести тільки високу вартість і споживання електроенергії. Але ці пункти просто меркнуть перед функціональністю і зручністю використання електричних карнизів.

Карниз з електроприводом: самостійна установка

Тим, хто не має в своєму розпорядженні серйозними знаннями в будівництві, краще довіритися професіоналам. Цей пристрій не просто витримує десятки кілограмів, але і важить не менше. Але якщо ви серйозно налаштовані встановити пристрій своїми руками, уважно прочитайте інструкцію і покличте товаришів на підмогу. Головне в процесі роботи - не поламати конструкцію карниза і залишитися цілими і неушкодженими.