Заміна електропроводки в квартирі

Заміна електропроводки в квартиріЛевова частка наших квартир зводилася , в ті часи, коли нормою вважалася навантаження до 1 кВт в невеликих містах і 1,5 кВт в містах-мільйонниках. Сьогодні ж споживання електроенергії зросло в рази. Потужність тільки електроплит , камінів і теплих підлог доходить до 10 кВт .
Як наслідок - проводка не витримує, короткі замикання і загоряння трапляються повсюдно. Без перебільшення можна сказати , що заміна проводки в квартирі - це питання життя і смерті . Як замінити проводку своїми силами ?

Складання схеми
 
Будь-яка заміна електропроводки починається з складання схеми. На ній зазначається місцерозташування вимикачів, розеток, освітлювальних і побутових приладів. Професійні електрики рекомендують всіх споживачів електроенергії розбити на 4 групи, приблизно рівні по навантаженню:
• Розетки;
• Санвузол;
• Висвітлення;
• Електроплита.
До кожної з цих груп від розподільного щитка йде своя окрема проводка. Це робиться для того, щоб у разі поломки на одній ділянці, ви не залишилися без електропостачання по всій квартирі. Лінію, яка веде у ванну, краще обладнати УЗО або дифавтомати.
 
Вибір автомата й проведення
 
Щоб уникнути перенапруги електроланцюзі встановлюють автомати. Вони різняться в залежності від передбачуваного навантаження. Наприклад, автомат типу В (номіналом 10 А) ставиться для освітлювальних приладів. Для розеток потрібно вже автомат має номінал в 16 А. Для квартир підійде автомати загального призначення.
У більшості випадків стара проводка в квартирі виявляється алюмінієвої. Сьогодні ж заборонено встановлювати проводку з даного матеріалу, оскільки вона швидко виходить з ладу, тріскається, проводи окислюються і стають причиною замикання і пожеж.
 
Набагато краще себе показала в експлуатації мідний дріт: добре паяется, гнучка, зручна при монтажі, краще проводить струм. Розетки живляться трижильним кабелем перерізом не менше 2,5 мм2. А освітлення - двожильним кабелем ВВГ перетином 1,5 мм2. Для електроплити підходить також трижильна проводка, але перетином не менше 4 мм2. Провід з'єднують за допомогою пайки, скруткою і клемами.
 
Монтаж електропроводки
 
Заміна проводки в квартирі
В основному електропроводка в квартирі укладається скритая.Для цього за допомогою перфоратора робляться штроби. Потрібно суворо стежити за тим, щоб вони були паралельні і перпендикулярні підлозі - в іншому випадку вішаючи карниз, картину або полицю можна пробити провід.
 
Для вимикачів, розподільних коробок і розеток висвердлюються поглиблення необхідного розміру. Найзручніше це робити коронками для перфоратора.Как правило, вимикачі встановлюються на висоті 90-100 см, а розетки 30 см від підлоги. Але це скоріше рекомендація, ніж обов'язкове требованіе.Замена електропроводки неможлива без тестера. Цей інструмент дозволяє перевірити лінію на відсутність коротких замикань.
Заміна проводки в квартирі - справа складна, клопітка і небезпечне. Найменша помилка може коштувати життя і майна. Тому краще довірити електричні роботи спеціалізованої компанії, яка надає гарантії і несе повну відповідальність.