5 правил правильного монтажу електропроводки

прокладка электропроводки в квартиреПрокладка електропроводки в квартирі - одна з основних робіт у будівництві або ремонті абсолютно будь-якого житла. І як всі складні роботи вона має свої правила.


Правило №1. Планування і тільки планування

Перед початком робіт слід все детально продумати, а ще краще намалювати детальний план майбутньої кімнати. На ньому варто вказати, які електроприлади і де будуть перебувати, яке освітлення ви хочете бачити і наскільки розеток потрібно. Повірте, краще годину посидіти і подумати, чим потім цілий день переробляти і розкривати стіни.

Правило №2. Розрахуйте споживання

Після того, як на плані буде позначена побутова техніка, загляньте в паспортні листи і напишіть поруч з електроприладом його споживану потужність. Порахуйте, яке навантаження буде мати кожен дріт. Ця сума не повинна перевищувати 4-5 кВт. В іншому випадку розбийте навантаження на дві-три проводки.

Правило №3. Все й одразу

Саме такий принцип роботи найбільш підходить при прокладанні електропроводки в квартирі. Слід заздалегідь купити необхідні матеріали і всі роботи зробити в максимально короткий термін. Алюмінієва проводка не любить згинання та розгинання - від цього з'являються мікротріщини і вона виходить з ладу. Та й просто небезпечно, коли зі стіни висить недороблена проводка.

Правило №4. Не економте

Якісні розетки, вимикачі та дроти - це ваша безпека. А на безпеці економити не можна. Тому відмовтеся від китайських товарів за привабливими цінами і віддайте перевагу якості.

Правило №5. розмітка вимикачів

За євростандартами вимикачі розміщуються на висоті 90 см від підлоги. Це найбільш зручне положення. Також прослідкуйте, щоб їх не загороджували двері або меблі. Щоб уникнути плутанини, всі вимикачі розміщують з одного боку і на одному рівні. Дотримуючись цих простих правил, прокладка електропроводки в квартирі не викличе у вас ніяких проблем і труднощів.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]