Висота установки розеток і вимикачів

установка розетокУ сучасних будинках більшість кімнат є розділеними на кілька основних функціональних зон, де використовуються різні електроприлади, а також схеми освітлення.
Дуже важливим етапом при проведенні ремонту в будинку є проектування електропроводки, так як слід обов'язково врахувати велику кількість важливих моментів:

 

  • Розстановку меблів;
  • Тип самого приміщення;
  • Кількість необхідних розеток і вимикачів.

 

Для цього слід скласти детальну схему розміщення електропроводки, розрахувати необхідну кількість вимикачів і розеток і вказати на схемі місця їх розміщення. Наприклад, якщо кімната житлова, то в ній обов'язково будуть знаходитися комп'ютер, бра, телевізор, настільні світильники і інші пристрої. Всі ці моменти слід враховувати ще на найпершому етапі підготовки.

Вимоги до висоти установки розеток

Насправді в будівництві не існує ніяких строгих і обов'язкових правил за місцем розташування або ж кількістю вимикачів, а також розеток. Однак існує 2 головних документа, в яких вказується, що установку вимикачів найкраще розміщувати саме з боку дверних ручок, при цьому залишаючи відстань до самого вимикача від підлоги не більше ніж 1 метр. При цьому установка розеток може здійснюватися практично в будь-якому місці, однак теж на висоті до одного метра.

За встановленими нормами безпеки відстань від розеток, або ж вимикачів, до таких об'єктів як газотрубопроводи, має бути не менше, ніж 50 см. Що стосується ванних кімнат, то в них дозволено виробляти монтаж приблизно на відстані в 60 см від душових кабін, ванн або ж раковин.

Особливості монтажу розеток або вимикачів на кухні

Ніяких ґрунтовних заборон або ж обмежень по монтажу не існує, як і в інших приміщеннях. Тому розміщення найкраще здійснювати виходячи безпосередньо з зручності застосування, але з обов'язковим урахуванням вимог ПУЕ. З огляду на стандартні габарити кухонних меблів, був сформований стандарт по оптимальній висоті. Перший рівень знаходиться в межах близько 10-15 см від підлоги. На такій відстані зазвичай монтуються розетки під холодильник, електроплити, посудомийні машини і подібну побутову техніку.

Другий рівень - це близько 100 - 130 см безпосередньо від рівня підлоги. На такій відстані встановлюють розетки для комфортного приєднання мультиварки, чайника, мікрохвильової печі, блендера і подібних електроприладів, які активно використовуються для приготування їжі.

Третім рівнем прийнято вважати відстань від 200 до 250 см. Це відстань визнано оптимальним для здійснення підключення підсвічування, або ж витяжки. Така висота дозволяє не тільки заховати розетки за меблями або електроприладами, а й вибирається з урахуванням зручного доступу.

Що стосується вимикачів, по при виконанні сучасного ремонту та урахуванням зручності, рекомендується виконувати монтаж по так званому євростандарту. В такому випадку вимикачі знаходяться з боку дверної ручки на відстані близько 10 см від дверного отвору і на рівні від статі приблизно 80-90 см.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]