Як утеплити балкон?

Як утеплити балкон?Утеплення балкона - не все так просто

Теплий балкон - очевидний спосіб розширення житлової площі квартири. Там можна влаштувати невелику майстерню, оранжерею і багато іншого.
Для того, щоб балкон був комфортною зоною в зимовий час, крім наявності опалення та скління, необхідно і утеплення огороджувальних конструкцій - стін, пололке і статі.
Плюси і мінуси способів утеплення


Існує два способи утеплити балкон - зовні і зсередини. У кожного є переваги і недоліки.
Очевидний мінус способу «зовні» - необхідність залучення промислових альпіністів для робіт на зовнішній стороні балкону. До того ж, утеплення балкона може бути ефективним тільки тоді, коли утеплені все поверхні, включаючи полиць і підлогу. Т. е. В роботи повинні бути залучені сусіди з нижнього і верхнього поверху, що не завжди здійснимо.
Спосіб «зсередини» позбавлений цих недоліків - практично все можна зробити своїми руками, перебуваючи на «своїй» території. Однак не все так просто.
Утеплення балкона з фізичної точки зору
Закони природи накладають певні обмеження на реалізацію наших бажань. Це проявляється і в способах утеплення балкона.
При зовнішньому утепленні, огороджувальні конструкції балкона знаходяться в «теплій» зоні температур і, за законами термодинаміки, конденсація парів повітря відбувається на кордоні утеплювача, з зовнішньої сторони балкона.

При утепленні зсередини конденсації також відбувається на кордоні утеплювача, але вже всередині балкона. Постійна наявність вологи і тепла може спровокувати появу грибка і цвілі в товщі утеплювача і на стінках. Це не тільки порушить естетичне сприйняття красиво облицьованого балкона, але вкрай небезпечно для здоров'я. Як вирішити цю проблему?
«Хто нам заважає, той нам і допоможе ...»
Як утеплити балкон?
І тут не обійтися без науки. Якщо коротко викласти наукові висновки і рекомендації, то по-справжньому утеплити балкон зсередини, можна тільки при дотриманні наступних умов:
1. Обов'язкова послідовність шарів утеплення в напрямку від захисної конструкції (підлога, стіна, стеля):
• шар утеплювача (50-100 мм);
• паробар'єр з плівки або фольги;
• обшивка з гіпсокартону або іншого гігроскопічного матеріалу.
2. Для зменшення вологості необхідно пристрій вентиляції, яка буде забезпечувати необхідну кратність повітрообміну.
3. Балкон повинен бути обладнаний якісною системою опалення.

Важливе зауваження

Якість утеплення балкона зсередини залежить від багатьох факторів, таких як:
• товщина стін, підлоги і стелі;
• температура і вологість на балконі і на вулиці;
• якість опалення;
• тип застосовуваного утеплювача.
Як показує практика тільки одна десята частина балконів, які потребують утеплення, може бути ефективно утеплена зсередини. Тому рекомендується запрошувати фахівців, які, по-перше, з'ясують раціональність утеплення балкона таким способом, по-друге, розрахують необхідні параметри елементів утеплення, вентиляції та температурного режиму.
В іншому випадку якісно утеплити балкон можна буде тільки способом «зовні».
Утеплення балкона - не все так просто

Теплий балкон - очевидний спосіб розширення житлової площі квартири. Там можна влаштувати невелику майстерню, оранжерею і багато іншого.
Для того, щоб балкон був комфортною зоною в зимовий час, крім наявності опалення та скління, необхідно і утеплення огороджувальних конструкцій - стін, пололке і статі.

Ремонт в новобудовах від компанії «Метер»

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]