Клеїмо шпалери без проблем

клеим обои просто

Не дивлячись на розроблені та застосовуються сучасні матеріали, яких з кожним днем ​​стає все більше, улюбленим матеріалом для декорування стін залишаються шпалери. Нові технології більшою мірою торкнулися клейові суміші, але деякі модифікації у виробництві полотна теж з'явилися. Сучасна промисловість відійшла від стандартної ширини рулонів в 50 см, випускаючи «шірікополосние» варіанти, більше 1 метра. Погонна довжина рулонів теж збільшена і може становити 15 - 25 метрів, замість «стандартних» 10. Вибір текстур і забарвлень просто вражає і ставить багатьох клієнтів перед нелегкою проблемою вибору


Ставитися до вибору шпалер варто серйозно, оскільки дослідження показали, що обклеювання шпалерами стін створює «настрій» в приміщеннях і впливає на комфортність проживання. Шпалери світлих, теплих тонів рекомендовані для приміщень, що виходять вікнами на північ, у той час як південно-західний напрямок вікон своєму розпорядженні до застосування «холодних» тонів, але не похмурих.

Самостійна поклейка шпалер можлива і доступна, проте варто дотримуватися кількох простих, але суттєвих правил.

Підготовка стін до поклейки

клеим обои просто

В якості підготовки стін до поклейки шпалер основним етапом виступає видалення старих покриттів і залишків попередніх шпалер. Перш за все, варто видалити залишки фарби, якщо така була на стінах, і залишки вапна, яка могла залишитися на стінах після пробелкой стель. Якщо обклеювання шпалерами проводітсмя перший раз, необхідно максимально очистити стіни від будь-яких забруднень. У випадку, якщо до цього на стінах вже перебували шпалери, то необхідно видалити старе покриття.

У деяких випадках старі шпалери вперто не бажають покидати «насиджене» місце, і їм доведеться допомогти. Можна використовувати теплу воду, наносимую безпосередньо на видаляються шпалери, дати час, щоб клей розпустився, і видалити залишки шпателем. Якщо і це не допомогло, доведеться вдатися до більш жорстоких методів. Для цього використовується розігрітий праска і мокра ганчірка, прикладаються до найбільш неподатливим місцях. Проти такої «катування» встояти ще нікому не вдавалося ...

Після очищення стін необхідно вирівняти можливі тріщини та пошкодження шпаклівкою, і після її висихання - заґрунтувати поверхню.

Підготовка шпалер до наклеювання

Не дивлячись на поставку в рулонах, перед наклеюванням шпалери необхідно порізати на відрізки необхідної довжини. Залежно від малюнка, допуски при нарізці можуть становити від 10 - 15 см для дрібного малюнка, до 50 - 70 см для великого. Так що, якщо хочете заощадити - варто зупинитися на дрібному малюнку.

Професійна поклейка шпалер в Києві передбачає нарізку смуг за допомогою спеціального обладнання, але при самостійній обклеювання необхідно стежити, щоб відріз робився строго перпендикулярно бічній кромці. Самостійна поклейка шпалер також передбачає, що наступний відріз буде проводитися після того, як наклеєний попередній ділянку.

Поклейка шпалер

клеим обои просто

Насамперед, необхідно повторно заґрунтувати стіну, використовуючи 20 - 30% розчин клейової суміші. Клей наноситься згідно інструкції. У більшості випадків поклейка шпалер передбачає нанесення клею на шпалерне полотно, але зустрічаються і склади, які необхідно наносити на стіну.

Від якості клейової суміші залежить і якість проведення роботи. Тому економія на вартості клею на шкоду якості - досить спірне рішення.

Обклеювання шпалерами внахлест повинна проводитися від вікна. Це допомагає зробити шви непомітними. Перед застосуванням черговий смуги, необхідно видалити кромку з боку вже наклеєною частини, якщо це передбачено. Сьогодні все частіше зустрічаються шпалери, які наклеюються встик. У такому випадку видалення крайки не передбачається.

Наносити клей слід валиком або спеціальною щіткою. Після невеликого очікування, підготовлене полотно прикладають до стіни, вирівнюють і остаточно приклеюють, починаючи зверху і від центру смуги. Рекомендується користуватися жорстким валиком або щіткою, оскільки при використанні ганчірки, навіть сухий, є ризик викликати розмазування малюнка.

Після наклеювання слід обрізати нижню частину спеціальним шпалерним ножем, залишивши 5 - 7 мм, які наклеюються зверху на плінтус.

Після поклейки

Ні до, ні після поклейки не варто створювати в приміщенні протягів. Нерівномірне висихання клею призводить до зморщування і відклеювання шпалер. Провітрювати кімнату і проводити прибирання можна, тільки після повного висихання клею, інакше ваші зусилля можуть виявитися марними.

Малярські роботи, а при необхідності і фарбування шпалер, проводяться також після повного висихання клею. Визначити час повного висихання досить просто: прочитати інструкцію.

Якщо ці правила вам здалися складними і нездійсненними, ви завжди можете вдатися до допомоги наших фахівців. Професійна поклейка шпалер в Києві і передмісті для них - це звичне і добре знайоме захід.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]