Різновиди фарб: властивості і призначення

Різновиди фарбНа сучасному будівельному ринку представлений величезний асортимент лакофарбових матеріалів. Приступаючи до ремонту, не зайвим буде дізнатися, які різновиди фарб існують і для чого вони призначені.

На сучасному будівельному ринку представлений величезний асортимент лакофарбових матеріалів. Приступаючи до ремонту квартири, не зайвим буде дізнатися, які різновиди фарб існують і для чого вони призначені.

Алкідні фарби

Клас алкідних фарб представлений емалевими фарбами, які виготовлені на основі різних лаків, і олійними фарбами, основою яких служить оліфа. Алкідні лакофарбові матеріали виробляються вже давно.

Головною їх перевагою, що обумовлює особливу популярність при зовнішній і внутрішній обробках квартир, є екологічність. Крім того їх можна використовувати для фарбування різних матеріалів: це і метал, і дерево та ін. Вони нетоксичні, волого- і світлостійкість. Такі фарби бувають глянсовими, матовими і напівматовими. Вони стійкі до впливу миючих засобів, високих температур (аж до 90 градусів). Мають алкідні фарби і деякими недоліками, наприклад, це - підвищена пожежонебезпека, а також нестійкість до впливу лугів.

Силікатні фарби

В якості основи для силікатних фарб використовується рідке скло. Їх відносять до розряду мінеральних. Завдяки тому, що цей різновид має Водовмісні основу, навіть якщо фарба загусла, після розбавлення водою, її знову можна використовувати. Силікатні фарби ідеально підходять для фарбування кам'яних, бетонних і оштукатурених поверхонь. Якщо їх нанести на дерев'яну поверхню, то така фарба крім декоративної функції виконує ще й захисну, додатково оберігаючи деревину від загоряння.

Емульсійні фарби

Розрізняють декілька видів емульсійних фарб: латексні, акрилові, поливинилацетатні та вододисперсійні. До складу цих фарб входять мікроскопічні частинки полімерів у воді. Висихаючи, вони утворюють досить міцну, еластичну плівку. Водоемульсійні фарби - це суспензія, виготовлена ​​на водній основі і складається з основи з пігментами. Вода в цьому випадку виступає в якості розчинника, вона не розчиняє компоненти. Якщо в основі емульсійної фарби використовується латекс, то вона буде володіти водовідштовхувальним ефектом. Особливо міцними і еластичними вважаються фарби на основі акрилових смол.

Перевагою цього різновиду фарб є нетоксичність. Такі фарби добре пропускають повітря і воду, їх легко мити. Вибираючи емульсійні фарби, необхідно пам'ятати, що вони не такі міцні, як масляні.

Клейові фарби

В якості основи для виробництва клейових фарб використовуються крохмаль, казеїн, ефір целюлози, полівініловий спирт і т.д. Крім того в складі цих лакофарбових матеріалів можуть бути крейда, каолін, гіпс, різні пігменти. Перед початком робіт всі складові заливають водою і перемішують. Властивості клейових фарб аналогічні водоемульсійні, правда, клейова продукція не така стійка.

Не так важливо, яку з перерахованих вище різновидів фарб ви хочете використовувати. Єдине, що потрібно пам'ятати: і металеві, і дерев'яні поверхні перед фарбуванням обов'язково необхідно загрунтувати. Можна, наприклад, використовувати ґрунтовку ГФ-021. Вона призначена для вирівнювання поверхонь. Крім того фарби нанесені на цю ґрунтовку, висихають значно швидше.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]