Фактурна штукатурка своїми руками

Фактурная штукатурка своими рукамиВирішивши зробити фактурну штукатурку своїми руками, почніть з вивчення матеріалу. Фактурна або структурна штукатурка служить для створення декоративного ефекту. На відміну від штукатурки обмазувальної - йде як основа, вона завершує оздоблювальні роботи. Фактурні штукатурки розрізняються видом зв'язує речовини і структурою покриття. За структурою виділяють чотири основних види: короїд, шуба, баранчик і штукатурну фарбу.

Фактурні штукатурки розрізняють ще за типом зв'язує речовини. Мінеральні готуються на основі цементу, в акрилових - основа акрилова смола, силікатних - «рідке» калійне скло, силіконових - основа силіконова смола. Який інструмент потрібен?

Фактурна штукатурка своїми руками робиться за допомогою інструменту. Перш ніж почати роботу придбайте: кельму - знадобиться, щоб наносити і вирівнювати штукатурку, грубу губку - нею штукатурці надається додаткова фактура, фактурні валики (аплікатори) - допомагають створити додаткові об'ємні декоративні ефекти і поролоновий валик (можна кисть), щоб фарбувати поверхню кольором.

Додаткову фактуру можна і не створювати - в штукатурці гранул цілком достатньо і розмір у них різний, так що фактурність після висихання буде хороша. Якщо приміщення маленьке краще використовувати штукатурку з дрібною фактурою, у великому приміщенні краще виглядає велика фактура.

Як робиться фактурна штукатурка своїми руками

Роботи перед ремонтом в квартирі починаються з підготовки поверхні - видаляються сліди фарби та іржі, знімаються старі шпалери, іноді наноситься протигрибковий засіб. Очищена площа повинна добре висохнути. Фасад, перед нанесенням фактурної штукатурки, бажано обробити спеціальним просоченням, яка так і називається - фасадна.

Щоб уникнути прикрих моментів вибір фасадної штукатурки почніть з читання інструкції по застосуванню. Це важливо, тому кожна марка має свої властивості, в тому числі і адгезію до поверхні. І цілком можливо, що для роботи з тією, яку вибрали, знадобиться ще провести просочення і ґрунтовку поверхні. Взагалі грунтувати поверхню бажано в будь-якому випадку, особливо якщо перед цим шпатлевать вибоїни та щілини або залишилася стара фарба.

Фактурна штукатурка своїми руками
буде зроблена правильно, якщо вдалося нанести її, як кажуть, одним махом - не побачите потім стиків між ділянками. Починати потрібно з верхнього кута, захоплюючи приблизно два квадратних метри. Інструмент - кельма, нею ж штукатурку вирівнюють. Для отримання непомітного шва краю у кожного нанесеного ділянки не вирівнюють, вони виглядають як обірвані.
Наступна порція штукатурки наноситься швидко і, поки вона не висохла, вирівнюють стик. Приблизно через дві доби поверхню зачищається. Робиться це наждачним папером, дуже легкими рухами, яких цілком достатньо, щоб видалити ті частинки, які слабо закріпилися.

Якщо потрібен більш декоративний рельєф, то в хід йде фактурний валик. Робота проходить на етапі, коли штукатурка ще сира - валик при обробці поверхні постійно змочується водою.
Коли фактурна штукатурка висохне, починають забарвлення - колір сильніше підкреслить фактуру. Беруться колоранти будь-якого відтінку, якщо це фасад, то марка повинна бути спеціальна, світлостійкий, що захищає фасадну штукатурку від вигорання під сонячними променями. Завершити роботи з нанесення фактурної штукатурки можна нанесенням на поверхню воску. Це спеціальний віск, що виконує захисну функцію - забезпечує покриттю довговічність і дозволяє мити його водою.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]