Штукатуримо самі

штукатурим самиШтукатурні роботи - це процес нанесення на стіни або стелю будівельних матеріалів певного складу. Штукатурка поділяється на зовнішню і внутрішню, а також здійснюється на завершальному етапі будівництва. Якісне оштукатурювання стін припускає міцне зчеплення розчину з поверхнею.


Від штукатурки та рівня її виконання залежить міцність, рівність, звуко- і теплоізоляція стін, мікроклімат в приміщенні і ступінь підготовки до подальшої обробки.

Традиційно штукатурять сумішами, які можуть складатися з цементу, гіпсу або вапна.

  1. Цементна штукатурка дуже міцна і тверда. Вона прекрасно витримує як мінусові, так і високі температури, не піддається впливу вологи. Використовується така штукатурка для обробки ванних, неопалюваних приміщень і фасадів будівлі.
  2. Гіпсова штукатурка значно прискорює процес роботи (особливо якщо мова йде про використання спеціальної машинки). Твердне швидше, ніж цементна, тому її потрібно наносити на стіну невеликими порціями. Якщо добре вирівняти, то стіни, отштукатуренние гіпсовою штукатуркою, не вимагають шпаклівки. Не зважаючи на те, що вартість гіпсової в 1,5 рази перевищує ціну цементної штукатурки, гіпсова має меншу витрату, а тому часто виходить вигідніше. На жаль, гіпсова штукатурка не переносить вологості, і використовувати її у ванних кімнатах небажано.
  3. Вапняна штукатурка застосовується для затірки стін перед побілкою, поклейка шпалер або перед фарбуванням.

Підготовка поверхні до штукатурних робіт

штукатурные работыЩоб підвищити зчеплення розчину зі стінкою, поверхні надають шорсткість. Важливо стежити за рівнем стіни або стелі і контролювати їх вертикальність і горизонтальність. Виступаючі ділянки слід збивати сокирою або киркою.

Потім стіну очищають від пилу, сміття і грунтують. Грунтовка виконує відразу кілька функцій: запобігає утворенню грибка, усуває мікротріщини, прибирає пил. Гарантують звичайної пензликом або валиком.

Після того, як грунтовка висохла остаточно - можна приступати до штукатурки. Приготований розчин наносять на поверхню і вирівнюють. У цьому вам допоможуть такі інструменти: штукатурна кельма, напівтерток малий, Отрезовка, сокіл, напівтерток, терка, ківш для оздоблювальних робіт при ремонті квартири, рустовка.

Щоб контролювати рівень стін можна використовувати 1 або 2-х метрову металеву лінійку. У місцях, де вийшов виступ, штукатурку зрізають, а там де утворилася яма - додають.

Як тільки штукатурка підсохне, її підрізають правилом, потім поверхню змочують водою і відразу ж затирають теркою. Останній етап - це загладжування стін металевим шпателем.

Штукатурні роботи вироблені професіоналами створюють базу для подальших покриттів. Саме від якості цих робіт багато в чому залежить довговічність і зовнішній вигляд подальших покриттів.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]