Звукоізоляція гіпсокартонних перегородок

Звукоізоляція - один з головних показників, які гарантують комфортне проживання в квартирі або котеджі. Капітальні, несучі стіни будівлі за рахунок свого конструктивного рішення, масивності, товщини і утеплення, як правило, мають високі звукоізоляційні показники, але тонкі перегородки з гіпсокартону не поглинають досить звуку, що завдає чимало проблем домочадцям. Для того, щоб забезпечити необхідний рівень звукоізоляції необхідно використовувати додаткову обробку спеціальними матеріалами, які не тільки відображають, а й гасять звукові хвилі.

звукоізоляція стін

Матеріали, які використовуються для звукоізоляції гіпсокартонних перегородок

Звукоізоляція гіпсокартону - питання непросте, але вирішуване якщо підходити до нього комплексно. Утримує елементом гіпсокартонних перегородок є металевий профіль, за яким і передаються вібрації звукових хвиль. Тому, перш за все, необхідно знизити його звукопроводность. Це досягається в результаті застосування пластикового кріплення, а також заповненням пустот між стійками проофілей спеціальним ізоляційним матеріалом. Раніше вважалося, що найкраще для цих цілей підходить пінопласт або інший листовий матеріал, але в результаті досліджень було доведено, що найбільш якісно гасить звук пористі основи, такі як:

  • Вата мінеральна;
  • Скловолокно;
  • Скловата.

Головний принцип монтажу такого матеріалу полягає в перекривання щілин. Це робить конструкцію максимально герметичній і не пропускає сторонні шуми. Роботи з укладання ведуться, коли одна сторона перегородки вже обшита гіпсокартоном. Це робиться для зручності кріплення листів звукоізолюючого матеріалу. Всі освічені стики і щілини заповнюються окремим видом ізолятора.

Вибираючи матеріал враховують технологічні та експлуатаційні особливості листів, їх ступінь звукопоглинання і призначення приміщення, де ведуться роботи. Наприклад, плити з базальтових порід і мінеральної вати, які є гідрофобізовані. Така основа легко протистоїть навіть прямого впливу вогню. Температура плавлення матеріалу досягає 1000 градусів за Цельсієм. Монтаж плит відбувається прямо в металевий каркас без додаткового кріплення. Таким чином не утворюються щілини - усадка у матеріалу відсутній.
Додаткові заходи щодо ізоляції гіпсокартонних перегородок.

Звукоізоляція перегородок проводиться не тільки за допомогою одного шару матеріалу. Додаткові заходи виражаються в герметизації стиків між підлогою, стінами, стелею і самої перегородкою. Навіть якщо профіль поставляється з ущільнювальною стрічкою, вона не виконує завдання звукоізоляції. А з часом вона і зовсім пересихає. Для цього всі стики закладаються спеціальним герметиком, який зберігає еластичність і герметичність протягом багатьох років. Така прошарок і додаткова ущільнююча стрічка дозволить не тільки перекрити всі шви, а й нейтралізувати вібрації, які передаються конструкції при закритті дверей.

Подібні роботи повинні проводиться тільки кваліфікованої монтажної бригадою. Результат можна буде оцінити за контрольними вимірами рівня шуму в приміщенні з гіпсокартонної перегородкою до і після виконання звукоізоляції.

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]