5 помилок при переплануванні

5 помилок при переплануванніПлощі наших квартир дуже обмежені, а планування нудна і типова. Тому затіявши ремонт, дуже складно втриматися від спокуси організувати перепланування. Однак тут багато підводних каменів, які можуть обернутися проблемами з БТІ, неможливістю продати квартиру і навіть обваленням житлового будинку. Розглянемо топ помилок, які відбуваються найчастіше.

Типові помилки при переплануванні

1. Відсутність документів для перепланування. Перед великим ремонтом слід надати фахівцеві план квартири і проконсультуватися з приводу можливих варіантів. Далі починається захоплюючий тур по різних інстанціях. В першу чергу слід взяти в БТІ план квартири і виписку з техпаспорта. Потім в проектній службі потрібно оформити виписку про авторську реконструкції житла. Наступні пункти призначення - пожежна служба, газова інспекція, санітарно-епідеміологічна служба, міськводоканал. Всі зібрані папери потрібно завірити у нотаріуса і тільки тоді приступати до перепланування.

2. Знесення несучої стіни. З першого погляду не завжди можна визначити, що перед вами - несуча стіна або перестенок. Тому використання технічної документації обов'язково. У Перестенко дозволяється робити прорізи, ніші, вікна, арки або ж взагалі демонтувати всю конструкцію. Категорично заборонено порушувати цілісність несучої стіни, а також опор і балок. Це може стати причиною аварійності будинку.
5 помилок при переплануванні
3. Демонтаж вентиляційного короба. Прибравши короб можна збільшити приміщення на цілий квадратний метр. Однак не варто цього робити. Це може привести до проблем з вентиляцією у ваших сусідів знизу. До того ж вентиляційний короб є загальнобудинковий власністю. Все може закінчитися судовими розглядами.

4. Зміна призначення кімнати. На законодавчому рівні заборонено переносити кухню в житлову кімнату. Це обумовлено тим, що доведеться заводити туди комунікації, а вони не були для цього спроектовані. Наприклад, не можна переносити газову плиту далі 3-х метрів від стояка. Санвузол не слід розміщувати над житловою кімнатою. У разі затоплення уникнути виплати збитку не вийде.

5. Об'єднання житлової кімнати з балконом. Цей варіант перепланування не заборонений, але має свої особливості. Потрібно подбати про опалення балкона. Сам балкон потребує додаткового утеплення як зовні, так і всередині. У деяких випадках стіна між кімнатою і балконом є несучою - це слід з'ясувати заздалегідь.

Перепланування квартири - заняття клопітка і довгий. Однак на сьогоднішній день існують спеціальні компанії, які візьмуть на себе всі турботи - від паперової тяганини і до оздоблювальних робіт.