Перепланування квартири в панельному будинку

Перепланування квартириПерепланування квартири здатна вирішити відразу кілька завдань: створити затишок, додати корисну площу за рахунок підсобних приміщень, організувати одне більше простір. Найчастіше перепланування задіє санвузол, кухню і ванну.

Що необхідно знати, наважуючись на перепланування?
 
1. Враховувати особливість житла. Панельні будинки мають один нюанс - поперечні стіни є несучими, а значить зносити їх або робити ніші, отвори заборонено.
2. Отримати технічне обгрунтування. Щоб з'ясувати які стіни є несучими, а які міжкімнатними перегородками слід замовити технічне обґрунтування на плановані роботи.
3. Зробити проект перепланування квартири. Тільки на основі технічного обґрунтування робиться необхідний проект.
4. Всі суттєві переробки потрібно узгоджувати з БТІ. Якщо ваші сусіди вже зробили перепланування, змінивши навантаження будинку, або сам будинок стоїть в плані капітального ремонту, то скоріше за все вам відмовлять в переплануванні.
5. Знесення перегородок з гіпсокартону не вимагає узгоджень.
Як бачите, перепланування в панельному будинку ускладнюється тим, що більшість стін є несучими.
перепланування квартири
Перепланування квартири
 
Варианты перепланировки в панельном доме
 
1. Коридор + ванна кімната. Найчастіше коридор об'єднують з ванною для збільшення простору у ванній. Але останнім часом спостерігається зворотна тенденція - в процесі об'єднання збільшують коридорне приміщення. В такому випадку виходить компактна ванна і простора вітальня з великим гардеробом.
2. Санвузол + коридор на кухню. В даному випадку санвузол розширюють на всю ширину коридору, що веде на кухню. Вхід в кухню робиться з боку суміжної кімнати. Для здійснення даної операції доведеться отримати дозвіл на роботу.
3. Балкон + кімната. Вельми модним стало знесення перегородки між цими двома об'єктами. Але без узгодження і тут не обійтися. Житловий комітет наполягає на тому, щоб на кордоні балкона і кімнати був встановлений склопакет. Справа в тому, що балкон - це не опалювальне приміщення і його слід відокремити від опалювального. Заборонено на балкон чи лоджію виносити опалювальні батареї.
 
Перепланування квартири в панельному будинку справа клопітка, воно вимагає хорошого знання законів, ходіння по різних інстанціях і отримання дозвільних документів. Однак сьогодні є компанії, які надають дану послугу і повністю покладають на себе турботи по переплануванню.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]