Планування і планування

перепланировка квартирСьогодні можна зустріти практично будь-яке житло. Причому, не просто зустріти, а придбати або побудувати. Цінові групи житла значно різняться, так само, як різняться можливості планування і перепланування квартир в залежності і типу та «епохи» споруди багатоквартирного будинку. «Соціальне» житло, як правило, не дає можливості щось змінити, а сектор дорогого такі можливості надає.

Свобода!!!

Свобода увазі достатню площу на одного мешканця квартири. Скільки буде достатньо? Багато в чому це залежить від способу життя. Санітарні норми, як правило, оперують цифрою 18 кв. м. на одного мешканця квартири не включаючи тварин, але це, швидше, мінімальні гігієнічні вимоги, ніж норма проживання. Практика показує, що найбільш затребувані і популярні квартири площею 120 - 180 кв.м., тобто по 40 - 60 «квадратів» на одного мешканця. Правда, багато що залежить від роду діяльності та наявності дітей. Якщо передбачати наявність прислуги, то вимоги до метражу можуть бути значно збільшені, оскільки необхідно буде виділити площу і для неї. Тому при виборі квартири необхідно враховувати не тільки поточний стан родини, але й можливі варіанти зміни в майбутньому.

Більше світла!

Наявність сонячного освітлення в квартирі - справа важлива і потрібна. Бажано, щоб вікна квартири були орієнтовані «на всі чотиристороны»,перепланировка квартиры принаймні, повинні бути виходи на схід і на захід. Таке розташування вікон дає можливість сонячному світлу постійно проникати в приміщення. Для дорогого сектора житла, як правило, передбачаються високі стелі та великі вікна. З одного боку, великі вікна дозволяють пропускати більше світла, з іншого боку, шуму теж пропускають більше. Так, і витрати на опалення збільшуються, оскільки тепловтрати при великих вікнах збільшуються. Необхідно знайти правильний варіант, що враховує також рівень вуличногошума.

Кому більше?

Поділ квартирного "пирога" по функціональним зонам необхідно проводити з урахуванням власних потреб. Сьогодні більше уваги приділяється кухні та ванної, але найбільше уваги приділяється гостинним. Як правило, прийнято за допомогою вітальні розділяти загальну зону, призначену для прийому відвідувачів, і приватну, вхід до якої обмежений. В ідеалі приватна зона знаходиться на максимальному видаленні від входу. До приватним приміщень відносять спальні та дитячі, в той час як кухня, бібліотека і робочий кабінет можуть бути наближені до загальної зоні.

Багаторівневі квартири, які були модними якийсь час назад, поступово втрачають свою цінність, а до зимових садам наші громадяни ще не звикли. У кожному разі планування житла повинна проводитися з урахуванням найбільшою функціональності, а дизайн інтер'єру - підкреслювати функціональні зони. Мешканцям квартири в ній повинно бути комфортно в усіх відношеннях. Це - основне правило при проведенні перепланування та ремонту квартир в сучасних умовах.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]