Особливості вільного планування

свободная планировкаСучасне житлове будівництво дозволяє створювати квартири з вільним плануванням. Проект «свобода» передбачає, що ви отримуєте «голе» приміщення і творіть все, що забажає ваша фантазія. Причому, переважно за власні ж гроші. На всяк випадок, щоб мешканець міг правильно продовжити розпочате будівельниками справа, на підлозі таких квартир є розмітка, де і які кімнати були передбачені проектом, а з капітальних об'єктів є несучі та зовнішні стіни, а також санвузли з підведеними комунікаціями.

Наявність таких пристроїв, порівнянних з «неосяжними полями Батьківщини» збуджують «новачків», вперше зіткнулися з такою «плануванням», залишити все як є, ну, хіба що декорувати небагато ... Однак, квартира-студія - це доля самотніх і молодих, оскільки сім'я передбачає наявність у кожного її члена наявність власної «особистої» зони, і бажано - огородженій чимось більш істотним, ніж ширма.

Тому при вільному плануванні, перед ремонтом квартири, доведеться поступитися першим бажанням і розподілити кількість і розміри приміщень. Перед тим, як взяти в руки інструмент, слід засвоїти прості, але необхідні правила:

  • не можна змінювати, прибирати або переробляти конструктивні елементи, тобто саме ті, які залишили будівельники, оскільки велика їх частина грає не стільки декоративну роль, скільки несучу функцію
  • не можна розбирати зовнішні стіни, навіть якщо вони ведуть на балкон чи лоджію
  • не можна виводити батареї опалення з кімнати на балкон чи лоджію
  • деякі «переробки» вимагають розробки спеціального проекту (перенесення санвузла або короба вентиляції, зміна дверного отвору в несучій стіні)
  • всі зміни, в тому числі нове планування, що відрізняється від типової, яка була відзначена і передбачається проектом, повинні реєструватися у відповідних органах.
  • свободная перепланировка квартиры

Що можна зробити з придбаним «багатством»? Краще звернутися до фахівців, які допоможуть виконати і затвердити проект, але брати активну участь у його розробці просто необхідно, оскільки жити в цій квартирі саме вам.

Величезною перевагою вільного планування можна вважати відсутність обмежень по проектуванню та використанню матеріалів. У такій квартирі без праці можна організувати хол-вітальню, виділивши місце для вбиральні і виділивши невелику вітальню. Можна, звичайно, об'єднати вітальню і кухню, виділивши зонуванням окремі функціональні ділянки, але цей варіант, м'яко кажучи, вийшов з моди.

Можна взагалі нічого не будувати, а поділ приміщення покласти на тендітні плечі ширм і легких перегородок, підкресливши зони приміщення різними рівнями підлоги або стелі, або застосуванням різних колірних рішень, доповнених освітленням.

Загалом, щоб отримати бажану свободу, затишок і комфортну площу необхідно дуже серйозно опрацювати планування, освітлення та дизайн вашої квартири-студії.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]