Дизайн малогабаритних квартир: збільшуємо простір

Поєднання кімнат
Найвдалішим варіантом є об'єднання головної кімнати і кухні. В результаті виходить одна велика квартира-студія з величезним простором, в якому зони плавно перетікають одна в іншу. Кухню від кімнати може розділяти арка, барна стійка.
Як варіант об'єднують також туалет з ванною. Щоб уникнути черг вранці рекомендуємо встановити 2 раковини і душову кабіну.
Кольорове оформлення
Колірний дизайн малогабаритних квартир виконується в світлих, пастельних тонах. Темні і яскраві відтінки використовуються дуже обережно і тільки в якості акцентів. Він надають глибину і індивідуальність інтер'єру.
Для створення просторого цілісного простору дизайнери використовують одне покриття для підлоги у всіх кімнатах. При цьому намагаються уникати порогів і різання переходів. Це ж правило поширюється і на стіни. Переважно, якщо всі стіни в квартирі матимуть відтінок однієї кольорової гами.
Візуально підняти стелю можна, пофарбувавши його в білий колір. У будь-якому випадку прослідкуйте за тим, щоб колір стелі був світліше стін.
Меблі світлих відтінків здається легше, невагомі, а темні масивні шафи і дивани візуально крадуть простір. Перевагу слід віддати металевим столиків, шаф зі скляною поверхнею.

Світлове оформлення
Дизайн малогабаритної квартири передбачає наявність безлічі джерел освітлення: лампи, бра, люстри, підсвічування ніш і підвісних стель.
Слід надавати перевагу великі вікна завдовжки в підлогу, обрамлені легкими напівпрозорими шторами. Нижня освітлення допоможе візуально витягнути кімнату в висоту.
Меблі
На жаль, часто стандартна меблі не вписується в мініатюрне простір малогабаритного житла. У таких випадках доведеться виготовляти меблі на замовлення.
Дизайн маленьких квартир передбачає використання багатофункціональної меблів. наприклад:
· Ліжко з вбудованими ящиками;
· Двоярусні ліжка і дивани;
· Замість міжкімнатних стін перегородки з полками;
· Підвісні ліжка під стелею;
· Складні стільці;
· Столи-трансформери.
Улюбленим дизайнерським прийомом є спорудження подіуму з величезною площею для зберігання книг, одягу, постільної білизни.
Активно задіюється простір навколо віконних і дверних прорізів. Меблеві майстри роблять дивовижні вбудовані шафи-купе і полички.
Дзеркала
Ще один фокус створити простір там, де його немає - це встановити величезні дзеркала. Вони добре виглядають як фасаду шафи-купе, в ніші, по центру стіни. Однак слід враховувати, що встановлювати дзеркала потрібно навпроти вікна або в добре освітлених ділянках квартири.
Дизайн малогабаритних квартир - це складне, але дуже цікаве завдання для справжнього майстра своєї справи. Знаючи базові правила і деякі професійні секрети цілком можливо створити гарний і функціональний інтер'єр