Основні мотиви скандинавського стилю

Скандинавський стильСкандинавський стиль - це витонченість простих форм і ліній, комфорт і функціональність. Останнім часом він стрімко набирає популярність завдяки своїй легкості і лаконічності. Як же створити шматочок Скандинавії на своїх рідних квадратних метрах?

Кольорова гама
 
Скандинави люблять свою батьківщину, і це проявилося в оформленні їх житла. Тут все нагадує про синьому Балтійському морі, сірому небі і пропливають білосніжних айсберги. Скандинавський інтер'єр переважно виконаний в світлих тонах блакитного, сірого, бежевого, коричневого і сірого відтінків. Королем сміливо можна назвати білий колір. Щоб інтер'єр виглядав не нудно - його розбавляють яскравими акцентами: квасними квітами, синіми подушками, зеленими аксесуарами.
 
Матеріали
 
Головне правило - натуральність у всьому. Це ж стосується і використаних матеріалів. Скандинавський інтер'єр багатий деревом, склом, камінням, металом, хутром, керамікою, шкірою і натуральними тканинами. Широко використовуються елементи цегляної кладки і кам'яний декор. 
 
Скандинави просто обожнюють дерево. Вони їм декорують підлогу, стіни і навіть стеля. Улюбленими породами є бук, береза та дуб. Деревина використовується або з мінімальною обробкою, або пофарбована в улюблені кольори.
 
Меблі
 
Природно, всі меблі виконані з дерева і обшити бавовною, замшею, текстилем, шкірою або льоном. Вона проста, функціональна, масивна і важка. Північні жителі дуже цінують вільний простір, а тому меблів в приміщенні не багато.
 
Вікна
 
Сонячні промені в цьому регіоні рідкісні гості, внаслідок чого вікна робилися великими, а штори легкі або взагалі відсутні. Намагаючись створити скандинавський стиль в інтер'єрі забудьте про металопластикові вікна - тільки дерев'яні і обов'язково в тон підлозі. Повітряні завіси шиються з бавовни, мусліну, серпанок або льону.
Скандинавський стиль
 
Оздоблення стін і підлоги
 
Стіни покриваються бежевій і білою штукатуркою, а потім забарвлюються в білі, світло-сірі або світло-блакитні тони. Рідше можна зустріти стіни, декоровані горизонтальними дерев'яними панелями, дошками. Краще покриття для підлоги для скандинавів - це масив натурального дерева, а в наших умовах прекрасно його замінить ламінат, паркетна дошка, паркет. Відтінок статі може бути як світлим, так і темним.
 
Стіни у ванній кімнаті покриваються блідо-блакитною плиткою. На підлогу кладуться смугасті, клаптеві доріжки або килимок з високим ворсом. Скандинавський стиль в інтер'єрі простий в створенні і зручний для житла. Вам не потрібно буде ховати побутові прилади і особисті речі, щоб вони не вибивалися із загальної картини.
Все необхідне можна розмістити на численних полицях і це абсолютно не зіпсує інтер'єр. Скандинавський стиль - це прекрасний вибір для сучасних квартир і заміських будинків.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]