Правильне освітлення ваших приміщень (Частина 2)

Правильное освещение спальни

Cпальня

Спальня як місце відпочинку і сну повинна являти собою одне з найзатишніших приміщень квартири, або будинку. Тут бажано зовсім обійтися без єдиного джерела світла під стелею. Правильним варіантом буде використання декількох приладів, які дають м'який і розсіяне світло.

Крім цього, в спальні можна встановити регулятор світла, який допоможе підібрати інтенсивність освітлення.

Дитяча

Дитяча кімната вимагає ретельного опрацювання дизайну інтер'єру, що також стосується і освітлення. Природне освітлення, як відомо більш корисно для очей, ніж штучне. У дитячій кімнаті воно має бути обов'язково! Штучне освітлення не повинно бити в очі, але в теж час максимально покривати всю площу кімнати.

Особистий кінотеатр

У такому типі приміщення слід використовувати регулятор інтенсивності освітлення, тому що різка зміна темряви з яскравим світлом згубно впливає на очі. Крім цього в домашньому кінотеатрі можна встановити декілька світильників для бічного освітлення.

Правильное освещение домашнего кинотеатраОсвітлення коридору

Для освітлення коридорів, а також інших невеликих просторів вашого будинку використовують кілька відомих прийомів:
  • Бічне освітлення здатне візуально розширити приміщення
  • Потік світла, спрямований вгору здатний збільшити висоту приміщення
  • Освітлення ванної кімнати

Загальноприйнятим варіантом освітлення ванної кімнати є один, або декілька джерел світла під стелею. Найкраще застосовувати розсіяний, м'яке світло, який не буде бліковать на дзеркальних поверхнях (плитка, дзеркала). Крім цього у ванній потрібно розташувати світильник над раковиною.

Вибір кількості світильників

Для розрахунку кількості світильників, пропонуємо використовувати наступну просту формулу. Помножте площу свого приміщення на 20. Наприклад, якщо площа вітальні складає 50 м2, множачи на 20, отримаємо 1000. У даному випадку вам потрібно використовувати стільки освітлювальних приладів, які в загальній сумі дадуть 1000 Ватт.

Дана формула дає звичайно тільки приблизну оцінку кількості освітлювальних приладів, потрібних для приміщення. Вона не враховує висоту стель, а варіанти кольору оздоблювальних матеріалів. Якщо в приміщенні стіни виконані з обробкою в темних тонах, або висота стель вище 2 м, слід збільшити кількість приладів освітлення.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]