Дизайн квартири в стилі Прованс

дизайн квартиры в стиле Прованс

Прованс - це сонячний куточок на півдні Франції, саме його затишні будиночки стали натхненням для створення стилю з однойменною назвою. В основі лежить пастельна гама, грубувата обробка, старовинна (або состаренная) меблі і барвисті акценти.

Особливості інтер'єру в стилі прованс:
  • рослинний орнамент (гілки, квіти, листочки);
  • приглушені тони і світлі смуги;
  • штори з легких тканин;
  • обов'язкову присутність в інтер'єрі живих квітів;
  • біла, зістарені меблі;
  • велика кількість декору: подушок, статуеток, книг, шкатулок.

Колір

У дизайні інтер'єру стилі прованс велика увага приділяється колірній гамі. Допускаються тільки приглушені ніжні тони. В крайньому випадку маленький яскравий акцент на 2-3 речах. Всі кольори, як би вигорілі на сонці. Найчастіше стіни і стеля білі, але це не є головною умовою.

Серед відтінків, які використовуються в декорі можна відзначити наступні: блідо-оранжевий, відтінок висушеної глини, блакитний, колір морської хвилі, лавандовий, зелений, бежевий і кремовий.

Меблі

Меблі в прованському стилі не схожа на жодну іншу. В ідеалі це раритетні екземпляри з минулого чи позаминулого століття, але можливі і сучасні штучно зістарені моделі. Меблі обов'язково повинна бути пофарбована в білий, бежевий або інші світлі відтінки. Особливим шиком вважається облупленою фарбою на поверхні, відколи й потертості.

Шафи підбираються великі масивні, столи і стільці мають різьблені ніжки. Можливі плетені крісла і коване ліжко. Кожна річ, немов розповідає свою історію.

Для французів меблі, що перейшла у спадок, є однією з головних родинних реліквій. Нею пишаються і завжди ставлять на найпочесніше місце.

Декор

Декору надається дуже велике значення - маленькі милі серцю дрібнички тут скрізь. Ручки ящиків прикрашають пензликами, на полицях виставляють книги, колекції фарфорових статуеток, на столиках розставлені вази, фотографії. Картини прийнято вставляти в масивні і дорогі рами з позолотою. Меблі й тарілки вручну розписуються зображеннями квітів і птахів.

Текстиль

Широко використовується текстиль - він всюди: на вікнах фіранки, на столах скатертини, на стільцях подушки. Переважають прості тканини з квітковими принтами. Це може бути шовк, мереживо, вовна, бавовна і гобелени. Перевага віддається непомітним принтам і використовувати їх треба дозовано, щоб не перестаратися і від надлишку квітів не початок рябіти в очах.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]