Лофт – це один з дуже популярних стилів в сучасному дизайні. Він є досить цікавим та нестандартним. Для України такий стиль є новинкою, і це не дивно. Адже на наших теренах він не міг з’явитися природньо і став популярним лише завдяки модним західним віянням. Зараз ми розкажемо про дизайн квартири в стилі лофт, його появу, особливості та інші важливі нюанси.


Зміст:

1. Як з’явився стиль лофт

2. Особливості та закони стилю

3. Як правильно створити лофт в інтер’єрі

 

Лофт – це один з дуже популярних стилів в сучасному дизайні. Він є досить цікавим та нестандартним. Для України такий стиль є новинкою, і це не дивно. Адже на наших теренах він не міг з’явитися природньо і став популярним лише завдяки модним західним віянням. Зараз ми розкажемо про дизайн квартири в стилі лофт, його появу, особливості та інші важливі нюанси.

Як з’явився стиль лофт

Назва стилю походит від англійського слова «loft», що означає горище. Така назва з’явилася не випадково. Річ у тім, що в Америці, в середині двадцятого століття в центральних частинах міста стали з’являтися закинуті фабрики, заводи. І їх переробляли під квартири. Спочатку починали з приміщень горища, а потім й житлові приміщення перетворювалися цілі комплекси. Такі будинки, що колись були фабриками, дуже часто можна побачити в багатьох фільмах та серіалах. Їх особливістю є наявність пожежної драбини, що тягнеться через всі поверхи вздовж цегляних стін. Можливо, у багатьох з’являлося питання, нащо робити такі драбини на житлових будинках. Просто колись це були фабрики, а значить з міркувань безпеки, робітники повинні були мати можливість швидко евакуюватися. Потому приміщення переробили, а драбини так і лишитися.

9

Квартира в стилі лофт стала мега популярною в Америці, в 50-60-х роках минулого століття. В Нью-Йорку такі приміщення дуже сильно полюбила місцева богема. Їм здавалося романтичним жити в колишніх приміщеннях заводів. Наприклад, один з найвідоміших американських дизайнерів – Енді Ворхал, створив лофтову арт-студію, яка носила назву «Фабрика» та була неймовірно популярною. З часом, мода на лофт розповсюдилася по всіх Сполучених Штатах Америки, а потім досягла і Європи. І хоча в Європі подібні будівлі можна зустріти зовсім не часто, все одно, вже більше 50-ти років люди створюють дизайни в стилі лофт, додаючи в антураж певну брутальність та богемність.

Особливості та закони стилю

Одною з особливостей лофту, яку рідко можна зустріти в інших стилях, є неприкритість елементів конструкції. Тобто, заходячи в таке приміщення, людина обов’язково має бачити непоштукатурені стіни, які є цегляними або бетонними балки, залізні колони навіть труби вентиляції. Поруч з такими нестандартними елементами, ідеально виглядають прості дерев’яні меблі, що не мають якихось додаткових декоративних елементів.

В приміщенні, що виконане в стилі лофт, обов’язково має бути відкритий простір. Тому всі лофти – це студії. В приміщенні можуть бути додаткові окремі кімнати, але центральна частина не має бути якихось стін, помітних перегородок. Взагалі в лофті дуже бажані високі стелі та великі вікна.

Аби розділити приміщення в стилі лофт на зони, користуються різними кольорами для декору, меблями, декоративними матеріалами з різними фактурами.

Лофт – це стиль, в якому поєднано демократичність та еклектику. Тому в такому інтер’єрі легко можна зустріти щось з хай-теку, етнічні елементи, класичні деталі. Лофт будується на контрастах, чим дуже подобається тим, хто не може надати перевагу якомусь конкретному стилю.

А ще саме в лофті можна впевнено використовувати нестандартний декор. Наприклад, дорожні знаки, вивіски, рекламні плакати. Також там чудово виглядають сучасні абстрактні картини в старовинних дерев’яних рамах та інші елементи декору, які поєднують в собі щось зовсім протилежне.

Як правильно створити лофт в інтер’єрі

10

Щоб створити лофт дизайн квартири в Києві, треба дотримуватись деяких правил, завдяки яким все буде виглядати нестандартно та гармонійно. По-перше, треба підкреслити урбанізм, який обов’язково повинен бути в такому стилі. Для цього можна використати фотографії з міськими видами, великі лампи на кронштейнах, що нагадують вуличні ліхтарі, принти.

Говорячи про меблі варто пам’ятати що хоч лофт і не передбачає постійного взаємозв’язку між всіма елементами, все одно варто задавати якусь одну кольорову гамму чи хоча б фактуру у вмеблюванні. Тому якщо у вас різні дивани та крісла, можна зробити для них однакові чохли з парусини або мішковини. Саме ці матеріали будуть виглядати дуже ефектно та додавати особливу родзинку.

Щоб лофт дійсно виглядав , як лофт, обов’язково треба стилізувати стіни під кладку без облицювання. Для цього можна використати справжню цеглу, фактурну штукатурку, навіть фотошпалери. Але лишати приміщення без цього елементу не можна, бо тоді воно просто не буде лофтом.

І, наостанок, одна маленька хитрість: щоб зробити стіни візуально вище, треба пофарбувати стелю в білосніжний колір, трохи зачіпаючи стіни. Це допоможе візуально розширити простір.

Якщо ви хочете якісний, стильний дизайн, який точно буде відповідати всім вимогами стилю лофт на сто відсотків – звертайтеся до нас, в компанію «МЕТЕР». Наші спеціалісти розроблять той дизайн інтер’єру, який вам точно сподобається.


 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]