Художня ковка в інтер’єрі квартир сьогодні є досить популярною. Це цікавий вид дизайну, який має нестандартний вигляд та допомагає додати в інтер’єр оригінальну родзинку. Художня ковка добре виглядає в різних приміщеннях та в різних інтер’єрних стилях. Зараз ми розкажемо про те, де саме використовується ковка та як гарно поєднувати з іншими елементами декору, меблевими гарнітурами.


Содержание:

1. Стилі, в яких використовується художня ковка

2. Фактура кованих елементів

3. Ковані вироби в інтер’єрах різних кімнат

 

Художня ковка в інтер’єрі квартир сьогодні є досить популярною. Це цікавий вид дизайну, який має нестандартний вигляд та допомагає додати в інтер’єр оригінальну родзинку. Художня ковка добре виглядає в різних приміщеннях та в різних інтер’єрних стилях. Зараз ми розкажемо про те, де саме використовується ковка та як гарно поєднувати з іншими елементами декору, меблевими гарнітурами.

Стилі, в яких використовується художня ковка

3

Найчастіше такий елемент декору використовується в лофті, провансі та бароко. Хоча, для ковки можна знайти місце і в інших стилях, просто ці є найбільш популярними.

1.      Прованс. Цей стиль передбачає наявність квіткових мотивів, легких деталей, використання природніх матеріалів. Тому для провансу підійде художня ковка, яка має легкі і плавні лінії. Що ж стосується мотивів, то вони можуть бути або квітковими, або рослинними. Геометричні візерунки в цьому стилі не передбачені, бо вони мають надто гострі форми, а значить, будуть виглядати негармонійно. Художньою ковкою можна прикрасити меблеві гарнітури – ніжки, підлокітники. Також ковані вироби добре виглядають в якості перил на сходах або грат на каміні. В поєднанні з деревом, яке є обов’язковим в провансі, метал виглядає дуже витончено та додає затишку.

2.      Лофт. Цей стиль з’явився завдяки будинкам в Америці, які були перероблені з заводських приміщень. Їх особливістю є цегляні необлицьовані стіни. В лофті, на відміну від провансу, все має бути суворо геометричним, зокрема художня ковка в квартирі. Тому там гармонійно будуть виглядати перегородки, невеличкі журнальні столики з кованими ніжками, а також високі барні стільці.

3.      Бароко. А ось цей стиль практично не має обмежень, адже в ньому дозволено багато деталей, розкішних елементів, які були притаманні вікторіанській епосі. Тому в бароко можна використовувати люстри, рамки для дзеркал чи картин, канделябри, а також прикрашати спинку ліжка витонченими кованими елементами.

Фактура кованих елементів

4

Фактуру кування треба обирати в залежності від того, який основний колір використано в інтер’єрі. Якщо це світле приміщення, то варто обирати темні металеві вироби, аби створити контраст. Таке поєднання виглядає дійсно виграшно, досить об’ємно, елегантно, при тому не перевантажує інтер’єр.

Щоб дизайн не дратував тих, хто знаходиться в приміщенні, достатньо кілька кованих виробів. Наприклад, це може бути журнальний столик, кілька рамок для фотографій чи картин, стільці. Якщо таких елементів буде надто багато, ваша кімната перетвориться в музей або виставку ковальського мистецтва, а це точно не те, чого ви домагаєтеся.

Ковані вироби в інтер’єрах різних кімнат

В кухні та їдальні ковані елементи є дуже цікавим декором, який не створює проблем під час прибирання, адже їх легко помити. Найпростіший спосіб зробити кухню оригінальною за допомогою кованих виробів – замінити звичайні ручки гарнітура на ажурні. Також кованими можна зробити гачки, сушарку для посуду.

У вітальні можна розмістити журнальний столик з кованими ніжками, фотографії в металевих рамках. А якщо у вас є камін, тоді варто зробити гарні ажурні грати.

В коридорі та ванній кімнаті також є місце для кованих елементів. Це також можуть бути гачки або навіть цілі полички. А якщо у вас є сходи, то ковані поруччя стануть дуже стильним доповненням, які точно всі оцінять.

Що ж стосується спальні, то там можна зробити коване ліжко або ж прикрасити кованими елементами туалетний столик чи тумбочки. Цей варіант декору зробить інтер’єр кімнати дуже витонченим та розкішним.

Використовуйте ковані елементи в інтер’єрі, і ваш дім завжди буде виглядати дуже гарно.


 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]