Еко-стиль квартири сьогодні є одним з найбільш трендових. Зараз в моді все натуральне, екологічне. До того ж, такий інтер'єр налаштовує на позитивний лад, створює відчуття, що ви живете там, де вічна весна. Тому еко-стиль в інтер'єрі квартири є виграшним варіантом, з якого боку не подивитися. Але, щоб створити правильну атмосферу, потрібно знати про особливості цього стилю, кольорові рішення, декор та інші цікаві нюанси.


Зміст:

1. Дизайн в еко-стилі: особливості кольорових рішень

2. Матеріали для еко-стилю

3. Меблі для дизайну в еко-стилі

4. Особливості освітлення в еко-стилі

Дизайн в еко-стилі: особливості кольорових рішень

dizain3 1

Щоб зробити стиль дійсно еко, потрібно використовувати тільки натуральні відтінки, які можна зустріти в природному середовищі. До них відносяться такі кольори:

 • білий;
 • теракотовий;
 • блакитний;
 • земляний;
 • трав'яний;
 • хвойний;
 • пісочний.
В еко-стилі ні в якому разі не можна використовувати занадто яскраві «кислотні» відтінки. Вони виглядають абсолютно неприродно і недоречно. Такі кольори не дають розслабитися, а еко-стиль придуманий, щоб створювати атмосферу умиротворення, налаштовувати на відпочинок.

Матеріали для еко-стилю

З матеріалами все досить просто – вони повинні бути натуральними. А значить, в цьому інтер’єрному стилі можна використовувати:

 • папір;
 • пробкові елементи;
 • скло;
 • плетені елементи;
 • керамічні деталі;
 • камінь;
 • дерев'яні вироби.


Також стіни можна фарбувати або білити, оскільки штукатурка – це матеріал, який використовували століттями для оздоблення. У ньому немає ніяких хімічних домішок, а значить, штукатурка відмінно підходить для еко-стилю.

Якщо ви не хочете білити стіни – можна використовувати оздоблення з пробки або шпалери з рослинними мотивами. Вони відмінно впишуться в загальний дизайн, стануть прекрасним доповненням до дерев'яних або плетених меблевих гарнітурів.

Для оздоблення підлоги можна використовувати камінь або керамічну плитку. Тут все залежить від того, який у вас бюджет і яким натуральним матеріалам ви внадаєте перевагу.

Меблі для дизайну в еко-стилі

 dizain3 2

Для такого дизайну потрібно використовувати меблі простих форм, без зайвого декору. Вона може бути трохи масивними, оскільки природні форми є саме такими. Але, якщо ви любите плавні лінії – вони теж доречні. Бо такі вигини імітують ліани, переплетення гілок, які є і в живій природі.

Якщо ви віддаєте перевагу грубуватим формам, тоді краще вибирати варіації з дуже простим декором і мінімальною кількістю оздоблення. А ось для вишуканих гарнітурів з ніжними вигинами необхідна ретельна поліровка деревини, тому якщо ви любите дуже акуратні вироби, можете зупинити свій вибір саме на таких.

Для багатьох приміщень також можна використовувати меблі з лози, бамбука або ротанга. Плетені крісла, столики, стільці, навіть ліжка виглядають дуже легко, вишукано і прекрасно підходять для тераси, веранди, літньої кухні і навіть спальні.

Особливості освітлення в еко-стилі


Щоб інтер'єр вийшов ідеальним, потрібно забезпечити якомога більше освітлення, що проникає з вулиці. Тому важливо, щоб в кімнаті були великі вікна, які, бажано, виходять на сонячну сторону. Якщо ж світла все-таки не вистачає, тоді можна використовувати додаткове підсвічування, але воно повинно бути непомітним – вбудованим в підлогу, стелю, стіни. Таке світло буде виглядати як природнє і не привертати надто багато уваги. Що ж стосується декоративних світильників, то вони теж можуть бути. Але абажури обов'язково повинні бути зроблені з природних матеріалів: рисового паперу, лози, прикрашені дерев'яними, квітковими або символічними малюнками.

Пам'ятайте про те, що предмети в інтер'єрі не можна нагромаджувати. Ви повинні відчувати свободу. А ще, всі елементи декору обов'язково повинні бути функціональними.

Якщо ви хочете отримати ідеальний затишний будинок, тоді замовляйте дизайн в еко-стилі від компанії Метер.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]