Щоб інтер'єр будь-якого приміщення був ідеальним, дуже важливо встановити правильне освітлення. Саме від нього багато в чому залежить, наскільки затишно буде в кімнаті. А ще, за допомогою освітлювальних приладів можна правильно розставити акценти, візуально збільшити кімнату, зробити її світліше. Зараз ми трохи розповімо про те, як види освітлення, розташування світильників і інші нюанси впливають на загальний дизайн, підкреслюють плюси і приховують мінуси.

osveshenie 1

Використання багаторівневого освітлення

Таке освітлення квартир передбачає наявність декількох світильників, які розташовуються на різній висоті. У цей комплекс можуть входити:
  • бра;
  • торшери;
  • настільні лампи;
  • стельові світильники і так далі.

Плюс такого освітлення полягає в тому, що кожен може налаштувати його «під себе». Щоб в кімнаті було затишно, краще вибирати стельові лампи розсіяного світла. Вони стануть відмінним фоном, на якому будуть красиво виглядати більш яскраві бра, торшери, настільні лампи. Також в приміщеннях з багаторівневим освітленням можна використовувати декоративне підсвічування.

Освітлення темного інтер'єру

Темна палітра в інтер'єрі виглядає розкішно і створює затишок. Але щоб в кімнаті не було похмуро, потрібно розбавити дизайн, використовуючи правильне освітлення. Особливо важливо підібрати відповідні світильники в тому випадку, коли кімната невелика, так як темні відтінки візуально зменшують її ще сильніше. Тому потрібно вибирати великі люстри і плафони, які блищать. Вони можуть бути виконані зі скла і металу. Також в таких приміщеннях добре виглядають торшери і бра. Це локальне освітлення створює додатковий затишок.

Використання точкового освітлення в якості акцентів

Якщо кімната велика, її варто зонувати за допомогою освітлення. Для цього можна використовувати точкові світильники, які потрібно розташувати у різних кутках приміщення: над обіднім столом, біля дивана чи крісла. Також точкові світильни рекомендовано використовувати над елементами декору, на яких хочеться зробити акцент: картина, колекція предметів і так далі.

Відповідне освітлення для невеликого приміщення з низькими стелями

Якщо потрібно висвітлити невелику кімнату, важливо пам'ятати про те, що в ній не можна використовувати ніяких масивних елементів. Це стосується як меблевої гарнітури, так і світильників. Тому не вибирайте масивні люстри. Вони будуть перевантажувати інтер'єр. Замість цього беріть плоскі стельові світильники, у яких плафони спрямовані вгору - вони будуть поширювати світло, що відбивається від стелі і оптично збільшує кімнату.

Світлодіодне підсвічування в інтер'єрі

Таке підсвічування може бути вбудоване в підлогу, стіни, навіть каркас меблевої гарнітури. Цей варіант освітлення підходить для коридору, а також для зонування великого приміщення. З його допомогою можна виділити барну стійку, відокремити частину судії, яка виступає в ролі вітальні, і так далі.

Освітлення робочого місця

Щоб правильно підсвітити стіл в кабінеті або стільницю в кухні, потрібно вибирати точкове освітлення. Але, тут є один нюанс - не можна використовувати тільки його, тому що це погано вплине на зір. Тому потрібно взяти основний світильник в якості фонового освітлення, а точкове розташувати безпосередньо над робочим місцем.

osveshenie 2

 

І останнє, про що варто згадати - для житлових приміщень, особливо спальні, краще вибирати тепле, а не холодне світло. Саме жовтувате освітлення дає відчуття комфорту і затишку. А ось біле освітлення, навпаки, створює робочу атмосферу.

 

Підбирайте світильники правильно, і ви зможете створити ідеальний інтер'єр в будь-якому приміщенні.

 

 

Плюс такого освітлення полягає в тому, що кожен може налаштувати його «під себе». Щоб в кімнаті було затишно, краще вибирати стельові лампи розсіяного світла. Вони стануть відмінним фоном, на якому будуть красиво виглядати більш яскраві бра, торшери, настільні лампи. Також в приміщеннях з багаторівневим освітленням можна використовувати декоративне підсвічування.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]