Як правильно зонувати квартиру за допомогою багаторівневого освітлення

Розмежування простору сьогодні є невід'ємною частиною дизайну інтер'єру. Зонування квартири допомагає позначити різні функціональні зони в залежності від уподобань власників, зробивши житло більш комфортним. Особливе значення таке зонування приміщень має в квартирах з невеликою площею.

зонування освітленням

Як правильно провести зонування

Спочатку визначаються з призначенням, кількістю зон, а потім розділяють приміщення відповідно до обраної схеми. Наприклад, в межах однієї кімнати можна зробити зону відпочинку, дозвілля, роботи, застосовуючи багаторівневе освітлення, а також предметів інтер'єру, в вигляді:

1. Стелажі.
2. Етажерки.
3. Завіси.
4. Високої меблів.

Естетично виглядає відділення зони відпочинку, дитячої кімнати красивими шторами з 3D печаткою.

Зонування за допомогою освітлення

За допомогою численних світлових приладів можна грамотно провести зонування квартири, використовуючи в зоні відпочинку менше джерел світла, ніж у гостьовій зоні. Для цього використовують:

  • Локальне освітлення.
  • Освітлення в кілька рівнів.
  • Різний відтінок ламп.
Головним аспектом сучасного дизайну, де використовується багаторівневе освітлення, зробити квартиру світлою з мінімальним споживанням електроенергії.

В інтер'єрі приміщення освітлення відіграє величезну роль. Для спальної зони ідеально підходить розсіяне і м'яке світло, для ванних кімнат, залу, передпокою більш яскравий. Кухню найкраще оснастити лампами, розмістивши їх над робочими поверхнями. Якщо немає можливості такого розташування, то необхідно використовувати підсвічування, у вигляді точкових світильників, які раціонально монтувати в карниз кухонного гарнітури або в її нижній панелі.

Відтінок ламп

В зонування кімнат важливу роль відіграє відтінок ламп, який по колірній температурі ділиться на білий колір:

  • Теплого відтінку.
  • Природного відтінку.
  • Холодного відтінку.
Перший тип підходить для зони відпочинку, вітальні та дитячої. Другий тип - кабінетів, віталень, веранд. Третій тип - кухонь та кабінетів.

За допомогою правильного освітлення можна легко приховати недоліки кімнати. Наприклад, підвісні люстри, чашоподібні світильники візуально зроблять стелю набагато вище, а ось Абажурна лампи навпаки, зменшують висоту приміщення. Для маленьких приміщень підходить яскраве освітлення в поєднанні з матеріалами, що володіють світловідбивними функцією. Це дає можливість візуально зробити кімнату більше і просторіше. Світлодіодне підсвічування елементів декору, а також точкове освітлення істотно крадуть простір, тому дане рішення підходить для зонування великих кімнат.

Так як світло є запорукою комфортного перебування в квартирі, то при правильному зонуванні, необхідно дотримуватися певної схеми і грамотно розставляти світлові акценти. Наприклад, для верхнього рівня освітлення краще використовувати споти, люстри, середнього - підвісні лампи, торшери, нижнього - світильники та підсвічування ніш, внутрішньому - підсвічування гардеробів.
Важливим аспектом в оформленні зон не «перегнути палицю» зі світлом і іншими елементами, кімната не повинна бути ними перенасичена, в ній повинен відчуватися затишок і простір.

 

 

Сподобалася стаття? Будемо вдячні за оцінку!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]