Кераміка Санфаянс

Санфаянс, сантехнические работы в КиевеВанна кімната в тому вигляді, який ми сьогодні маємо на увазі, з'явилася не так давно. Ще якихось 200 років тому приміщення для водних процедур навіть приблизно не нагадували сучасні санвузли, а з усього обладнання використовували лише великі чани, глечики, горнята. У людей, які відносилися до тодішньої еліти суспільства, це обладнання було з порцеляни, ну а в інших будинках - мідне і фаянсове. Хоча часи змінюються, з'являються нові технології

З тих пір багато чого змінилося, з'явилися зовсім нові технології, способи обробки матеріалів. У багато вихідні позиції додають пластифікатори та інші добавки для поліпшення якості виробів. Але фаянс, як не дивно, все ще грає роль першої скрипки у виробництві виробів для ванних кімнат, а крім того, дозволяє створювати неймовірно стильні колекції.

Санфаянсом сьогодні називають вироби, що розташовуються у ванній кімнаті - раковину, унітаз, біде, пісуар. Насправді, в цьому є ланка логіки, адже більшість таких приладів і правда роблять з фаянсу. Однак і ототожнювати всі без винятку прилади саме з фаянсом - не зовсім вірно. Сучасні виробники, як вітчизняні, так і зарубіжні, пропонують продукцію з кераміки, сталі, полімерних матеріалів. Але неможливо собі уявити унітаз зі сталі або раковину мул пластика, а це означає, що кожного приладу властиві свої власні стереотипи.

Фаянс, по суті, є одним з видів кераміки, найбільш якісним. Це маса, яка складається з білої глини, посиленою каоліном і кварцовими компонентами. Процес випалу відбувається при високих температурах, що не менше 1000-1200 оС, саме завдяки такій обробці фаянс надалі отримує свою основну якість - твердість. Для краси виробів в майбутньому фаянс покривають спеціальними глазурями, емалями, скловидними складами. Часом химерні кольорові візерунки дарують можливість чітко позначити стилістику, а значить, створити інтер'єр ванною в комплексі з обробкою всієї квартири, будинку, офісу.

Якість фаянсу безпосередньо залежить від сировини: чим ретельніше проводиться відбір, тим краще в підсумку буде виглядати готовий виріб. Наступний етап - випал - повинен проводиться відповідно до багатоступеневої технологією, в ході якої обов'язково змінюються показники температури і час, який майбутня раковина або унітаз проводять у печі. Недотримання призводить до утворення відколів, тріщин та інших неприємних моментів. Сучасні технології дозволяють вводити в процес виробництва виробів різні елементи декору, внаслідок чого на прилавках магазинів можна знайти дуже цікаві колекції санфаянса.