Полімерні труби та їх переваги

полимерные трубыУ більшості країн вже давно перейшли на використання труб, виконаних з полімерів, так як виробництво з металу стає невигідним і дуже дорогим. Набагато вигідніше виробляти труби з полімерів (полівінілхлориду, полібутенна, поліетилену або поліпропіленові труби). Ці матеріали набагато дешевше, а термін їх служби значно більше. На сьогоднішній день вони доступні практично в усьому світі, і виробництво їх налагоджено, а технології відпрацьовані.


Перевага полімерних труб.

Велика перевага полімерних труб в тому, що вони можуть експлуатуватися дуже довго: (до п'ятдесяти років), в той час як металеві труби розраховані на значно менший термін навіть за найсприятливіших умов.

Металеві труби піддаються корозії і іржі, через що їх поверхня стає шорсткою, що знижує їх пропускну спроможність в рази. Вода по таких трубах тече через тонкий просвіт, і якщо в якомусь місці відбудеться його повна закупорка - аварії не уникнути. А що якщо це каналізаційна труба? Полімерні труби позбавлені від таких недоліків.



полимерные трубыТакож великою перевагою полімерних труб є їх невисока вартість, що дозволяє заощадити близько 15% бюджету в порівнянні з металевими. Особливо вигідні труби з невеликим діаметром, яких використовується найбільша кількість. Якщо ж в ціну металевих труб порахувати ще й вартість їх утримання, то перевага виявиться ще більш значним.

Перед установкою металеві труби потребують підготовки: їх необхідно відрізати до потрібного розміру, зігнути і нанести різьблення. Полімерні труби монтувати простіше. Їх необхідно тільки скріпити в потрібних місцях: труби з полібутена та поліпропіленові труби методом дифузійної зварки, ПВХ - агресивним клеєм, а труби та поліетилену та металопластикові кріпляться компресійними або обтискними гільзами.

Каналізаційні труби, в яких не підтримується тиск, встановлювати ще простіше. Вони з'єднуються за допомогою муфти і фітинга в натяг. Для герметичності підходять звичайні гумові прокладки, як правило, поставляються в комплекті. При установці полімерних труб потрібно обов'язково дотримуватися технологію, а роботи довіряти професіоналам, оскільки будь-яка самодіяльність може призвести до непередбачуваних і неприємних наслідків.

Застосовуються полімерні труби досить широко в сучасному будівництві. Використовують їх як для холодного, так і гарячого водопостачання, теплих підлог, каналізації та розводки опалювальної системи. Різні види полімерної труби мають свої особливості. Велике значення має тиск і температура води. Саме ці фактори потрібно враховувати при покупці полімерних труб, тому що від цього залежить їх надійність і довговічність.

Для холодного водопостачання, де температура майже не досягає позначки більше ніж + 20 ° С, використовуються недорогі тонкостінні труби з полібутена, в той час як для системи опалення, де може бути + 90 ° С, краще використовувати армовані або, металопластикові труби (з металевим шаром, що дозволяє зберігати міцність навіть при найвищих температурах).

Розроблені системи, призначені спеціально для гарячого водопостачання, де температура сягає + 70 ° С, і для теплих підлог, температура яких може складати до + 50 ° С. Їх можна використовувати і для подачі холодної води, у такому випадку термін їх експлуатації збільшиться вдвічі. Однак подібне рішення не можна назвати раціональним, оскільки фінансова доцільність нецільового використання пластикових труб значно знижується.

Полімерні труби використовують і для підключення пральних машин та іншої побутової техніки, ізоляції електропроводки, транспортування агресивних середовищ і стисненого повітря, але тільки в тому випадку, якщо дозволяють параметри робочих середовищ.