Технологія укладання паркетної дошки

Укладання паркетної дошкиПри думці про паркеті перше, що спадає на думку - це старі паркетні дощечки, укладені «ялинкою». Але сучасний ринок будматеріалів сьогодні може запропонувати значно більш зручну річ - паркетну дошку.
Її не потрібно циклювати, можна зібрати і розібрати кілька разів, дошка дешевше паркету. Однак головна її перевага в тому, що паркетну дошку можна досить швидко зібрати своїми руками.

 Покрокова технологія укладання паркетної дошки

 1. Підготуйте робочу поверхню. На момент укладання на підлозі повинна бути стяжка, висохла і ретельно очищена від бруду і пилу.
2. Гідроізоляція. Безпосередньо на стяжку кладеться гідроізоляційна плівка. Для цієї мети в продажу є спеціальні плівки для гідроізоляції, також підійде поліетиленова плівка товщиною не менше 200 мкм. Плівка укладається смугами внахлест 20 см. Близько стіни гідроізоляцію слід відрізати з запасом в 5-6 см.
3. Теплоізоляція. Щоб від цементної стяжки не тягнуло холодом, на підлогу розстеляють рулони спіненого поліетилену. Вони також виконують функцію звукоізоляції. Для більш якісного утеплення використовують плити пінополістиролу. Їх розрізають на зручні шматки і укладають впритул до стін. З'єднання скріплюють за допомогою клейкої стрічки, тому як зазори в цій справі неприпустимі.
4. Безпосереднє укладання паркетної дошки. Робота починається від найбільш довгої стіни без дверного отвору. У кут лягати дошка, а в простір між паркетом і стіною вставляються клини шириною 7-8 мм. Укладання паркетної дошки в Києві має свої особливості. Справа в тому, що в дощові дні дошки можуть кілька розбухати, а в жаркі - стискатися. Дане простір передбачено для того, щоб підлога не деформувався. Прокладіть дошки уздовж всієї стіни, а не влізши шматочок відріжте - саме з нього і почніть наступний ряд. Кладка всіх наступних дощок виконується аналогічно.
5. Завершальний етап. Приберіть все клини, обріжте поліетиленову плівку врівень з підлогою. Встановіть плінтуса по периметру кімнати.
Незважаючи на гадану простоту, є кілька нюансів.

Полезные советы

 Паркетна дошка кладеться при температурі повітря 18 ° С і вище. Допустимі показники вологості 30-60%.
Для більшої зносостійкості готове покриття розкривається лаком. Він надійно перешкоджає проникненню води і створює приємний блиск.
Не рекомендується використання клею на водній основі - з часом це може призвести до деформації.
Паркетну дошку можна укладати на «теплі підлоги», при цьому товщина дощок повинна бути від 13 мм до 15 мм.
Але якщо ви сумніваєтеся в своїх силах, то на допомогу вам прийдуть професійні майстри. Укладання паркетної дошки в Києві надається безліччю компаній, наприклад ТОВ «Метер-СВ».