Покрокова інструкція ремонту санвузла

ремонт санузлаРемонт санвузла - це один із самих складних і дорогих видів ремонтних робіт. Чи жарт на 4-5 метрах потрібно вмістити необхідні пристрої і предмети. А також розвести всі інженерні системи: опалення, електрику, вентиляцію, каналізацію та водопровід.

 

Ускладнює ситуацію підвищена вологість і необхідність установки освітлювальних приладів та електричної побутової техніки: пральної машини, рушникосушок. Оскільки санвузол людина відвідує по кілька разів на день, то ця кімната повинна бути зручною, безпечною, просторою, функціональної і естетично привабливою.

Если не продумать заранее все детали помещения, то впоследствии можно столкнуться с таким неудобством, как скользкий пол, постоянная влажность, нагромождение предметов интерьера.

К санузлу выдвигаются следующие требования: удобство, легкость в уборке, экологичность использованных материалов.

 

Якщо не продумати заздалегідь всі деталі приміщення, то згодом можна зіткнутися з таким незручністю, як слизька підлога, постійна вологість, нагромадження предметів інтер'єру.

До санвузлу висуваються такі вимоги: зручність, легкість у прибиранні, екологічність використаних матеріалів.

Обсяг робіт досить значний:

  • вирівнювання стін, підлоги і стелі;
  • укладка плитки на стіни і на підлогу;
  • розведення електропроводки, установка освітлення, розеток і вимикачів;
  • встановлення дверей, дзеркал і аксесуарів для ванних кімнат;
  • монтаж сантехніки (раковини, біде, унітази, ванни, джакузі або душової кабіни);
  • підключення пральної машини, рушникосушки.

Ремонт санвузла слід довіряти тільки професійним майстрам, оскільки будь-яка помилка в будівництві буде дорого коштувати.

Етапи ремонту санвузла

Весь цей складний процес схематично можна роздрібнити на кілька етапів:

  1. Знесення непотрібних перестенок і сантехкабін. На цьому етапі можна з'єднати ванну і туалет в одне приміщення або розширити площу за рахунок коридору або комори. У деяких панельних будинках 80-х є так звані «сантехкабину» - це окремі приміщення для виведення комунікацій. За бажанням від подібних будівель можна позбутися. До речі, при переплануванні необхідно дозвіл з БТІ.
  2. Зведення необхідних перегородок. Останнім часом дуже актуальні перегородки, ніші, парапети з гіпсокартону. Вони відмінно зонируют простір і дозволяють вирішувати різні функціональні завдання.
  3. Розведення каналізації, електропроводки та опалення.
  4. Вирівнювання стін, стелі та підлоги. Стіни спочатку штукатуряться, а потім шпаклюються стартовою і фінішної шпаклівкою. Стеля вирівнюється водостійким гіпсокартоном або вішається натяжна стеля.
  5. Оздоблювальні роботи. Це укладання плитки, встановлення дзеркал, фарбування стелі.
  6. Підключення сантехніки, освітлення та іншого обладнання.

Звичайно, самому це зробити досить складно, але на ринку представлені сотні компаній, які готові виконати всі роботи за кілька днів. Так що ремонт санвузла не складе для вас ніяких проблем.